Пребарувај понуди


Име на сместување
Држава
Дестинација
од
до
Категорија
Број на ѕвезди

ПРОМОЦИЈА!!!

Остров Тасос – Golden Beach

Локација |   Видео | Галерија

 2h. 46min. | Граничен премин Богородица - Керамоти
 30min. | Траект Керамоти - Тасос

Го нарекуваат “Зелениот Дијамант” заради својата раскошна убавина и бидејќи целиот е покриен со зимзелени, листопадни и маслинови дрва. Тасос е најсеверниот остров на Егејскиот Архипелаг кој плени со својата убавина на прв поглед. Климата е типично медитеранска, летата се топли со ветрови кои се спуштаат од планината Ипсарион. Највисоките температури во летото достигнуваат 36 степени.

Сместувачките капацитети кој ги нудиме се во местото Скала Потамиа во чија непосредна близина е најпознатата и најубава плажа на островот – Golden Beach. Плажата Golden Beach е долга околу 2,5 километри, а златниот песок и тиркизната боја на водата оваа плаќа ја прават речиси совршена. Плажата Golden Beach има добиено две плави знамиња за убавина.
Jun
26℃
Jul
28℃
Aug
28℃
Sep
24℃
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија - Тасос - Македонија:
• Скопје 55 €
• Велес 55 €• Штип 60 €
• Неготино 55 €• Радовиш 60 €
• Удово 55 €• Струмица 60 €
• Граничен премин 55€
Деца од 2 до 11.99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1.99 години бесплатно (не користат седиште)
Време на поаѓање превоз од Скопје за Тасос (секој Петок)
  • 02:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес;
  • 04:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo;
  • 03:00 h Скопје (Дрводекор);
  • 03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија);
  • 04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино);
  • 04:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово);
  • 05:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов);

Alexandra rooms

Alexandra rooms

Skala Potamia - Golden Beach
ALEXANDRA ROOMS - SKALA POTAMIA, GOLDEN BEACH  Општи информации:  Категорија: Апартманско сместување; Област: Остров Тасос, Грција;&nb...
повеќе...

Hotel Achilion - Сопствен Закуп

Hotel Achilion - Сопствен Закуп

Skala Potamia - Golden Beach
HOTEL ACHILION - SKALA POTAMIA, GOLDEN BEACH    Хотел Ахилион е 3 - ѕвезден хотел, лоциран во Скала Потамиа на 800 метри од Golden Beach. Ка...
повеќе...

Finikas Studios

Finikas Studios

Golden Beach
FINIKAS STUDIOS - GOLDEN BEACH  Oпшти информации:  Категорија: Апартманско сместување; Област: Остров Тасос, Грција; Град: Golde...
повеќе...

Villa Argiri

Villa Argiri

Skala Potamia - Golden Beach
ВИЛА АРГИРИ - СКАЛА ПОТАМИА, GOLDEN BEACH Општи информации:  Категорија: Апартманско сместување; Област: Остров Тасос; Град: Скала Потамиа...
повеќе...

Alexandra rooms 2

Alexandra rooms 2

Skala Potamia - Golden Beach
ALEXANDRA ROOMS 2 - SKALA POTAMIA, GOLDEN BEACH  Oпшти информации:  Категорија: Апартманско сместување; Област: Остров Тасос, Грц...
повеќе...


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk