Пребарувај понуди


Име на сместување
Држава
Дестинација
од
до
Категорија
Број на ѕвезди

Last Call


10€ по лице на ноќ
понудата важи до 22.09.2017

Остров Тасос – Golden Beach!

Локација |   Видео | Галерија

 2h. 46min. | Граничен премин Богородица - Керамоти
 30min. | Траект Керамоти - Тасос

Го нарекуваат “Зелениот Дијамант” заради својата раскошна убавина и бидејќи целиот е покриен со зимзелени, листопадни и маслинови дрва. Тасос е најсеверниот остров на Егејскиот Архипелаг кој плени со својата убавина на прв поглед. Климата е типично медитеранска, летата се топли со ветрови кои се спуштаат од планината Ипсарион. Највисоките температури во летото достигнуваат 36 степени.

Сместувачките капацитети кој ги нудиме се во местото Скала Потамиа во чија непосредна близина е најпознатата и најубава плажа на островот – Golden Beach. Плажата Golden Beach е долга околу 2,5 километри, а златниот песок и тиркизната боја на водата оваа плаќа ја прават речиси совршена. Плажата Golden Beach има добиено две плави знамиња за убавина.
Jun
26℃
Jul
28℃
Aug
28℃
Sep
24℃

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 50€• Битола 55€
• Велес 50 €• Прилеп 55€• Штип 55€
• Неготино 50€• Струга 55€• Радовиш 55€
• Удово 50€• Охрид 55€• Струмица 55€
• Граничен премин 50€• Кичево 55€
• Ресен 55€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно (не користат седиште)
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Тасос (секој петок)
 • 02:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
 • 04:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo
 • 03:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 04:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

  Време на поаѓање превоз од Битола за Тасос (секој петок) :
 • 02:00 h Битола ( Пред спортска Сала ) - Трансфер до Неготино
 • 02:30 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
 • 00.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
 • 01:15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до БитолаFinikas Studios

Finikas Studios

Golden Beach
 • околу 50m од плажа
 • БЕСПЛАТНО Wi-Fi
 • Двокреветни студиа
 • опремена мини кујна
 • цена за наем на соба
повеќе...

Alexandra rooms

Alexandra rooms

Skala Potamia - Golden Beach
 • околу 50m од плажа
 • БЕСПЛАТНО користење на клима уред
 • БЕСПЛАТНО Wi-Fi
 • Трокреветни студиа
 • опремена кујна
 • цена за наем на соба
повеќе...

VILLA ARGIRI

VILLA ARGIRI

Skala Potamia - Golden Beach
 • на 5 минути од плажа
 • БЕСПЛАТНО Wi-Fi
 • Двокреветни, Трикреветни, Четирикреветни студиа
 • цена за наем на соба
повеќе...

Olga & Christina Studios

Olga & Christina Studios

Skala Potamia - Golden Beach
 • на 1 минута од плажа
 • БЕСПЛАТНО Wi-Fi
 • Трокреветни студиа
 • опремена кујна
 • цена за наем на соба
повеќе...

Studios Liolios 2

Studios Liolios 2

Skala Potamia - Golden Beach
 • околу 100m од плажа
 • БЕСПЛАТНО користење на клима уред
 • БЕСПЛАТНО Wi-Fi
 • Трокреветни студиа
 • опремена кујна
 • цена за наем на соба
повеќе...

Liolios Studios & Apartments

Liolios Studios & Apartments

Skala Potamia - Golden Beach
 • на неполни 2 минути од плажа
 • БЕСПЛАТНО Wi-fi интернет
 • Двокреветни и Трокреветни студиа
 • наем на соба
повеќе...


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk