Potidea Golden Beach

http://potideagoldenbeach.gr/
Nea Potidea - Kassandra - Chalkidiki - GR -63200 - GREECE
Неа Потидеа

Име на сместување
Држава
Дестинација

Совршено место за ФАМИЛИЈАРЕН ОДМОР

sea
2 минути
sea
Се вклучено
All inclusive
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 12г.
sea
БЕСПЛАТНО
sea
Со доплата
5€ на ден
sea
Со доплата
на рецепција

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа
Hotel - Nea Moudania,  9,2 km | Hotel - Nea Fokea 11,5 km | Hotel - Afytos 16,6 km | Hotel - Kalithea 19,5 km

Плажа:на неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, ужина,вечера+безалкохолни пијалоци (кафе, чај, сок...) 

Интернет: Доплата на рецепција

Сместување: сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер, фен за коса, купатило со туш, балкон, клима (со доплата), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, бесплатно.
Чистење на собите: 6 пати неделно;
Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини: Во склоп на хотелот има: лоби бар, основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера; Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

  

All Inclusive Concept:

Ресторант:

 • Појадок од 07:30 до 09:30
 • Ручек од 13:00 до 14:30
 • чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00
 • Вечера од 19:00 до 21:00     

Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе 

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво
 • Узо
 • Бренди
 • Црвено вино
 • Бело вино
 • Рецина (ароматизирано грчко вино)
 • Кока Кола
 • Спрајт
 • Фанта
 • Газирана вода
 • Филтер Кафе

 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Хотелски содржини и услуги

Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

Надворешен базен

Оброци

Појадок (швед. маса)
Ручек (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Фен
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 40.191037
Y координати: 23.334988
ТерминУслугаСоба во Anex IСоба во Anex II
Цена по лице за 7 All inclusive
27.05-03.06.20187 All179 €189 €
03.06-10.06.20187 All205 €215 €
10.06-17.06.20187 All245 €255 €
17.06-24.06.20187 All260 €270 €
24.06-01.07.20187 All285 €295 €
01.07-08.07.20187 All309 €319 €
08.07-15.07.20187 All330 €340 €
15.07-22.07.20187 All349 €359 €
22.07-29.07.20187 All365 €375 €
29.07-05.08.20187 All375 €385 €
05.08-12.08.20187 All375 €385 €
12.08-19.08.20187 All375 €385 €
19.08-26.08.20187 All365 €375 €
26.08-02.09.20187 All335 €345 €
02.09-09.09.20187 All250 €260 €
09.09-16.09.20187 All205 €215 €
16.09-23.09.20187 All179 €189 €
Едно дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО
Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


Цената вклучува:
• 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера
• Едно дете до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;
• Интернет во лоби на хотелот

Доплати:
• Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ;
• Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 20€ на ноќ;
• Клима уред и интернет е со доплата на рецепција
• За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на вториот термин

All Inclusive Concept:
Ресторант:
• Појадок од 07:30 до 09:30
• Ручек од 13:00 до 14:30
• чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00
• Вечера од 19:00 до 21:00
Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе
За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:
• Точено пиво
• Узо
• Бренди
• Црвено вино
• Бело вино
• Рецина (ароматизирано грчко вино)
• Кока Кола
• Спрајт
• Фанта
• Газирана вода
• Филтер Кафе

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
• 04:00 h Скопје (Дрводекор)
• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
• 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk