Одмор во Шарм Ел Шеик


Име на сместување
Држава
Дестинација

 

Одмор во Шарм Ел Шеик, Египет со директен лет од Софија 

Датуми на патување - 26.09.2019, 03.10.2019 и 10.10.2019 г. 

7 ноќи / 8 дена 

ПРОГРАМА

1 Ден – Четврток

Состанок на аеродромот во Софија на Терминал 1 за директен чартер лет до Шарм ел-Шеик управуван од BH Air со лет број BGH2021 во 09:00 часот. Пречек од претставници на партнер компанијата. Трансфер од аеродром до хотел и сместување.

2 ден - Петок – 7 ден – Среда

Слободно време за плажа и одмор. Можност за посета на дополнителни екскурзиии понудени од страна на партнерската компанија, кои се резервираат и плаќаат на лице место

8 ден – Четврток

Слободно време за плажа и одмор. Трансфер до аеродромот во Шарм ел Шеик за директен чартер лет до Софија управуван од BH Air со број на лет BGH2022 во 11:50 часот Пристигнување на аеродромот во Софија во 15:40 часот.

ЦЕНИ:

Датум на патувањеВозрасен во двокреветна собаЕднокреветна собаТрет ворасен1-во дете од 2 до 12,992-ро дете од 2 до 12,99
26.09.2019 г.330 €On requestOn requestOn requestOn request
03.10.2019 г.330 €On requestOn requestOn requestOn request
10.10.2019 г.984 €1327 €775 €300 €300 €

Дадените цени се во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд.

ПАКЕТНАТА ЦЕНА  ВКЛУЧУВА:   

 • Авионски билет за директен чартер лет Софија – Шарм ел Шеик - Софија
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотел со 4* ( Sharm Gliff Resort; Sharm Holiday Resort или сличен) на база All Inclusive;
 • Багаж – 7 кг. рачен и 20 кг. чекиран;
 • Трансфери од аеродром до хотел и обратно;
 • Услуги на претставници од партнерска фирма;

ПАКЕТНАТА ЦЕНА НЕ  ВКЛУЧУВА:   

 • Дополнителни екскурзии на лице место и лични трошоци
 • Патничко осигурување
 • Такса за гориво - објавено 21 ден пред летот (ако има промена во цената на горивото, и авиокомпанијата ја наплатува);

Авиокомпанија: BH Air

 • BGH2021: Софија – Шарм Ел Шеик 09:00 – 10:50;
 • BGH2022: Шарм Ел Шеик – Софија 11:50 – 15:40;

 Услови:

1. Плаќањe:

 • Авансно плаќање на 50% депозит по лице при резервација;
 • Доплата: до 30 дена пред датумот на поаѓање;

2. Потребни податоци при резервација:

 • Точно име и презиме (латински) како што е во пасош
 • Датум на раѓање;
 • Број на пасош и датум на истекување;

ЕКСКУРЗИИ:

 • Разглед на Шарм ел Шеик
  екскурзијата е вклучена во цената, ќе го запознаете градот со посета на некои од најпознатите природни знаменитости. Водичот ќе ви даде корисни информации за време на екскурзијата и ќе застанете на погодни места за купување на подароци и сувенири
 • Целодневна екскурзија до „Синајска гора и манастирот „Света Екатерина“
  Ќе имате можност да се качите на историската Синајска гора, каде Мојсеј ги добил 10-те Божји заповеди и да посетите една од најголемите христијански светости и најстариот манастир  на светот што е населен во континуитет – манастирот Света Катарина. Овој манастир опстојува повеќе од 1500 години во срцето на Синај, благодарение на една  древна  и контроверзна спогодба..
  Маршута - Поаѓање од Шарм Ел Шеик навечер / околу 22:00 часот / со модерен, климатизиран автобус до Света Катерина (околу 3 часа). Искачувањето на планината на Мојсеј започнува околу 02:00 и слегнувањето завршува околу 07:00 часот. Се продолжува кон манастирот Св. Катерина. Според легендата, ангелите го земаат телото на Свети маченик Катерина по нејзиното обезглавување. Ја посетуваме црквата во манастирот и ја продолжуваме турнејата низ базиликата. Се упатуваме кон градот Дахаб, каде ручаме во традиционален ресторан. Поаѓање за Шарм ел Шеик. Цената вклучува: превоз со луксузен климатизиран автобус, влезни такси за националниот парк „Света Кетрина“, бедуински водич за време на искачувањето на планината, ручек, вода и безалкохолни пијалоци во автобусот. Во цената не се вклучени: лични трошоци Препорачуваме удобни чевли и соодветна облека и за планината и за манастирот
 • Нуркање
  Со својата широка разновидност на морски животни, можете да очекувате интересен ден за истражување на Црвеното Море. Екскурзијата вклучува и посета на прекрасниот остров Тиран – кој има бел песок, опкружен со кристална вода во сини нијанси и знаменитости кои изгледаат нереални. На самиот остров, можете да уживате во топлото сонце и да направите незаборавни слики. Екскурзијата вклучува - превоз, ручек со пијалоци вклучени на бродот, професионален инструктор, опрема за нуркање.

ВАЖНО:

Промена на цените е можна во случај на: промена на трошоците за транспорт / гориво /, аеродром, пристаниште, итн. такси; промена на повеќе од 3% од девизниот курс во периодот помеѓу датумот на склучување на договорот и заминувањето; непредвидени зголемувања на цените од страна на нашите партнери, како и во други објективно итни случаи. На девизниот курс што се користи за пресметување на програмата ЕУР / УСД е 1,18. Поради постојано менување на цените на горивата, авиокомпаниите можат да наплатат т.н. доплата на гориво. Во овој случај, тур-операторот го задржува правото да ја промени цената на патувањето со вистинската вредност на полнењето на горивото и ќе се должи на сите резервации за летовите за кои се наплаќа, без оглед кога се направени. Цените на горивото во програмата во Софија и Каиро / Хургада се пресметуваат со параметри 780 $ / тон и 1 евро = 1,18 долари. Ако се променат цените на горивото, може да се наплати данок на гориво. Оваа такса мора да ја објави тур-операторот и да ја плати корисникот не подоцна од 21 ден пред датумот на поаѓање.

ВНИМАНИЕ:

Авиокомпанијата го задржува правото да го промени времето на полетување и слетување, за што компанијата ќе ги извести патниците навремено.

Забелешка

Турскиот оператор НЕ е одговорен за каква било промена на цените за влезници во музеите и работното време на истите. Овие такси се во согласност со информациите содржани на страниците на наведените туристички места. Може да се појават промени. Туристичката агенција го задржува правото да го промени редоследот на спроведување на програмата од причини кои не се под нејзина контрола и не е одговорна за туристите што не им се дозволени од релевантните гранични органи.

Важно

За деца под 18 години. Патниците без родители или само еден од нив мора да имаат оригинал и копија на заверена нотарска изјава дека двајцата родители се согласуваат да патуваат во странство. Ако дете под 18 години патува со само еден родител (или друг придружник освен родителот), тој или таа мора да носат заверено полномошно од родителот кој не патува + копија од тоа (и ако тој / таа патува со друг родител - двајцата родители ) за детето да замине во странство (ако детето патува со своите двајца родители, но тие се од различни семејства, тие мора да му дадат извод од матична книга на родените на детето и копија од тоа).

Важни информации:

Потребен е валиден меѓународен пасош за патување во Египет. Пасошот мора да важи најмалку 6 месеци по датумот на излегување од Египет. Не се потребни дополнителни вакцини.


СезониНагради и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk