Малдиви I Нова Година 2020

Maldives

Име на сместување
Држава
Дестинација

НОВА ГОДИНА 2020 НА МАЛДИВИ

Термин: 27.12.2019 - 06.01.2020

8 НОЌЕВАЊА + АВИОНСКИ ПРЕВОЗ + ТРАНСФЕР + НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА   

-100 €ПРОМОТИВЕН ПОПУСТ ЗА ПРВИТЕ 4 МЕСТА

Цени за пакет аранжман по лице
*Со опција за различен тип на соба

ХотелСместувањеУслугаТрансферПакетна цена по лице
во 1/2 соба
Fun Island Resort 3*Beach Front RoomFBГлисер2105 €
Holiday  Island Resort & Spa 4*Superior Beach BungalowsFBХидро авион2475 €
ALL2730 €
Sun Island Resort & Spa 4*Standard Beach BungalowFBХидро авион2505 €
ALL2760 €
Paradise Island Resort & Spa 4*Superior Beach BungalowFBГлисер2580 €
ALL2835 €
Royal Island Resort & Spa 5*Beach VillaFBХидро авион2860 €
ALL3125 €
Cinnamon Dhonveli Maldives 4*    Superior RoomFB Глисер3060 €
ALL3290 €
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5*Deluxe RoomFBГлисер4435 €
Kuredu Island Resort & Spa  4*Garden BungalowFBХидро авион2605 €
ALL+ 3060 €

*BB-со појадок;HB-појадок и вечера; FB-полн пансион; ALL- се вклученo
***можност за плакање на 12 или 24  месечни рати со 0% камата ***

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје - Доха - Мале - Доха - Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж до 20кг;
 • Аеродромски такси
 • 8 ноќевања во хотел по избор на Малдиви на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Новогодишна вечера;
 • Трансфери на релација аеродром - хотел - аеродром со брз брод (глисер), хидроавион или внатрешен лет;

Цената не вклучува :

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Излезна такса од Малдиви изнесува околу 20$ (се плаќа на лице место на аеродром во Мале);

Услови и напомени:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 30 денапред поаѓање;
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници;
 • Можност за дополнителна понуда на хотели по ваш избор
 • Гарантирани места на авион
 • Хотелското сместување зависи од моменталната расположливост во самиот хотел
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации;
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата;
 • Патничко осигурување (информации во агенција) 

Детали за летовите:
Скопје – Доха – Мале / Мале – Доха – Скопје (со
Qatar Airways)

QR 306  27DEC  SKPDOH     11:55 18:50  

QR 676  28DEC  DOHMLE     05:20 12:20  

QR 675  05JAN  MLEDOH     20:20 23:30  

QR 305  06JAN  DOHSKP     07:15 10:55

Неопходни документи:

 • За влез во Малдиви не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Малдиви издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
 • Валиден пасош;
 • Повратен авио билет;
 • Доволно финансиски средства за покривање на престојот во Малдиви (100+50 САД долари / 1 ден);
 • Потврда за извршена хотелска резервација (ваучер)

Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:

 • Се задржува износот на депонираниот депозит;
 • Помеѓу 60 - тиот и 20 - тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 80% од вредноста на аранжманот;
 • Помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

СезониНагради и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk