Studios Elina - Сопствен Закуп

Скала Потами

Име на сместување
Држава
Дестинација

Oпшти информации: 

Категорија: Апартманско сместување;

Област: Остров Тасос, Грција;

Град: Golden Beach;

Тип: Фамилијарен одмор, eкономичен одмор, oдмор за млади;

Од море: на сама плажа.

Опис на соби:

Тип на студиа: Студио - 2 единечни легла + 2 дополнителни легла(фотелја на растеглување), опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата на лице место 5 евра на ден);

Услуга: Наем на соба (Room Only);

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите
: 09:00 часот по локално време;

Забелешка:

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

локација

X Координати: 40.708902
Y координати: 24.759319

Studios Elina - Skala Potamia (Golden Beach)


EARLY BOOKINGS:

20% Попуст за резервации направени до 31.01.20
за престој во период 15.05-05.06

15% Попуст за резервации направени до 31.01.20
за престој во период 05.06-19.06

10% Попуст за резервации направени до 31.01.20
за престој во период 19.06-до крајот на сезоната

* за резервации со early booking потребно е уплата 100% до 05.02.2020
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

Редовен Ценовник - Лето 2020

Studios Elina - Skala Potamia (Golden Beach)
на 1 минута од плажапо соба
ТерминУслугаКлима уредWi-Fi ИнтернетStudio 2+2
15.05-22.05.20207 ноќевањадоплата 5 еур на денБЕСПЛАТНО99 €
22.05-29.05.20207 ноќевања109 €
29.05-05.06.20207 ноќевања179 €
05.06-12.06.20207 ноќевања229 €
12.06-19.06.20207 ноќевања289 €
19.06-26.06.20207 ноќевања359 €
26.06-03.07.20207 ноќевања399 €
03.07-10.07.20207 ноќевања449 €
10.07-17.07.20207 ноќевања489 €
17.07-24.07.20207 ноќевања509 €
24.07-31.07.20207 ноќевања509 €
31.07-07.08.20207 ноќевања509 €
07.08-14.08.20207 ноќевања509 €
14.08-21.08.20207 ноќевања489 €
21.08-28.08.20207 ноќевања439 €
28.08-04.09.20207 ноќевања339 €
04.09-11.09.20207 ноќевања289 €
11.09-18.09.20207 ноќевања199 €
18.09-25.09.20207 ноќевања119 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:

 • Tуристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
 • Превоз 
 • Патничко осигурување
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија:

 • Скопје 55€
 • Штип 60€
 • Битола 60€
 • Велес 55 €
 • Радовиш 60€
 • Прилеп 60€
 • Неготино 55€
 • Струмица 60€
 • Струга 60€
 • Удово 55€
 • Охрид 60€
 • Граничен премин 55€

Попусти:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели - Зима 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk