Sunrise Meraki Hotel

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Овој хотел во бохо-стил  нуди вистинско египетско гостопримство, еклектичен амбиент и различни содржини. Гостите можат да се релаксираат на приватна песочна плажа на Црвеното Море.

Секоја од 270те соби вклучува исти удобности. Специјалните и креативно дизајнирани соби ги одликува спој на боемски стил и удобност. Сите соби се опремени со телефон, мини-фрижидер, клима уред и ТВ со сателитски канали. Секоја соба има бања со туш и балкон или тераса.

Во рестораните и баровите во објектот можете да уживате во вкусните оброци и големиот избор на пијалоци. Угостителската понуда ќе го задоволи вкусот на сите гости. Вечерата на база шведска маса се служи во главниот ресторан Munchery, а хотелот, исто така, има 7 различни à-la-carte ресторани. Resort Meraki Beach нуди 6 барови на различни локации и со различен амбиент, каде што можете да се релаксирате со прекрасни коктели на крајот од прекрасниот ден. Ресторанот на хотелот е дел од добро познатата кујна на хотелите Sunrise. 

Овој хотел е на една од најдобрите локации во Хургада. До центарот на Хургада може да стасате со пешачење.

Ресортот Meraki Beach  има плажа долга 2,6 км. Споменатата плажа е една од најубавите во овој дел од Хургада. Погодностите на овој ресорт вклучуваат и можности за нуркање, базени, 2 водени тобогани, релаксирачки масажи и салон за убавина.
Хотелот е само за возрасни.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

локација

X Координати: 27.26140592297559
Y координати: 33.81469488143921

Погледнете подетални информации за хотелот

Погледнете го All Inclusive концептот на хотелот


Награди и признанија


1.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
2. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

6. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
7. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
8. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
9. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
10. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk