Jasmine Palace Resort

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација
Локација: Хотелот е отворен во мај 2014 година. Големиот хотелски комплекс се наоѓа во Хургада на песочна плажа.
Содржина: Има 5 хотелски блокови со сместувачки единици, но во моментов за сместување се користи само блок 1 во близина на главната зграда и базенот. Покрај главниот ресторан The Dunes, хотелот има Bayside Beach ресторан за ужина на плажа и a la carte ресторан Al Bushra Oriental кој гостите можат да го користат еднаш во текот на престојот, а со доплата азијатски, снек бар покрај базенот, како и неколку барови (Lobby, Snack, Pool, Bayside, Dunes, Hookah), а со доплата: цедени сокови, услуга во соба, флаширани и увезени пијалоци, интернет пристап, фризерски салон, спа центар, лекар. Хотелот има 2 лифтови. Хотелот беше отворен во мај 2014 година, а некои објекти сè уште се недостапни и хотелот го задржува правото на промени. Хотелските работи не влијаат на престојот на гостите.Плажа: На плажата еден дел е со корален гребен, кој привлекува голем број на љубители на подводниот свет, а најголем дел е област со плитка вода (700 метри - се препорачуваат обувки за на плажа). Jetty-ponton од кој гостите можат до делот со корали, брод или длабочина на капење е во фаза на изградба. Гостите на хотелот можат да користат лежалки и чадори без доплата. Одлична анимација за возрасни и деца е организирана неколку пати во текот на денот.
Соби: Комплексот располага со 690 сместувачки единици. Стандардни соби - двокреветни и двокреветни со помошен кревет. Сите имаат бања, фен, клима уред, сеф, мини бар (користење на содржината се наплаќа), сателитска ТВ, телефон, балкон или тераса. Стандардни соби од 37m2 се со поглед на градина (доплата за поглед на базен), Deluxe  соби  од 41m2, за повеќе од 2 возрасни се со поглед на градина (доплата за поглед на базен), фамилијарни соби со две соби и една бања 49m2.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели - Зима 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk