Seagull Hurghada Resort

stars
www.hurghadaseagull.com

Име на сместување
Држава
Дестинација

Seagull Beach Resort е 4 * ресорт кој има одлична локација за прекрасен одмор под топлото египетско сонце. На само неколку минути од Меѓународниот аеродром во Хургада и на неколку минути пеш до центарот на градот, овој хотел е место што можете одлично да се забавувате, но и да се релаксирате и да уживате во сонцето. 
Хотелот има 8 надворешни базени, исто така има и детски базен со лизгалки. Гостите можат да уживаат во бесплатна Wi-Fi конекција во областа каде што се служи храна, помеѓу 08:00 - 18:00 часот.
Сите соби располагаат со сателитска ТВ, клима уред, мини фрижидер, бесплатен депозит, телефон и фен за коса.

Овој прекрасен хотел има вкупно 731 соби : 7 апартмани, 8 фамилијарни делукс апартмани, 84 фамилијарни соби, 51 супериор соби, 18 супериор соби со директен поглед на море и 540 стандардни соби, и сите имаат едно нешто заедничко - сите тие се вешто украсени во раскошен ориентален стил и модерен ентериер.

Seagull Beach Resort ви нуди: приватни песочни плажи, интернационален тим за анимација со различна програма секој ден, спа, аеробик, осветлен тениски терен, билијард, пинг понг, сквош терен, ватерполо, терен за одбојка на плажа, фитнес центар, фитнес во вода, центар за нуркање, центар за едрење, аква центар, мини зоолошка градина, детски клуб, клиника 24 часа, дискотека, 2 кина, театар, конференциски сали и многу повеќе.

Seagull Beach Resort се наоѓа во срцето на Хургада со прекрасен поглед на островите на Црвеното Море и тоа е навистина магичен миг за љубителите на нуркањето, како и за релаксација.

 
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk