Spa Hotel Ezeretz

stars
Благоевград

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


СПА Хотел Езерец 4* Благоевград


Романтичен Пакет
14.02-17.02

Еднодневен Пакет

61€ по лице за сместување во стандард соба
66,2€ по лице за сместување во стандард+ соба
71,3€ по лице за сместување во лукс соба

Дводневен Пакет

102,1€ по лице за сместување во стандард соба
112,3€ по лице за сместување во стандард+ соба
122,6€ по лице за сместување во лукс соба

Тродневен Пакет

122,6€ по лице за сместување во стандард соба
138€ по лице за сместување во стандард+ соба
153,5€ по лице за сместување во лукс соба

Во пакетот е вклучено :

 • 1,2 или 3 ноќевања на шведска маса;
 • Цвеќе за дамите;
 • На 14-ти Фебруари – вечера на свеки со шише бело/црвено вино;
 • Бесплатно користење на внатрешен базен;
 • Користење на фитнес, сауна, парна бања, инфра-црвена кабина, топлотни лежалки, релакс соба;
 • Пркинг, интернет;
 • Доцна одјава од хотелот до 14ч.
 • 10% попуст за консумација во ресторантот или лоби барот;
 • -20% попуст за користење на спа процедури.

Во пакетот НЕ е вклучено:

 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални Трошоци

Доплати:

 • Доплата за вечера: - 11,5 еур / возрасен, - 5,5 еур / дете (6-11,99г.)
 • Доплата за обезбедуван паркинг – 5 лева на ден;
 • Дете на дополнително легло до 5,99 г. се сместува бесплатно со двајца возрасни
 • Дете (6-11,99г.) на дополнително легло во соба со двајца возрасни – плаќа 10,5 еур на ноќ

Во пакетот НЕ е вклучено:

 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални Трошоци

Велигденски пакет
25.04.2019 – 29.04.2019

2 или 3 ноќевања со богат појадок на шведска маса
Специјална вечера со DJ во Сабота на 27.04.09
Празничен појадок на Велигден / 28.04.2019 / со велигденски јајца и Велигденско Лепче

15 % попуст од сите платени процедури во спа центарот и дополнителната конзумација во ресторантот и лоби барот на хотелот.

Дводневен Пакет

92 € по лице, за сместување во стандард соба
102,05 € по лице, за сместување во стандард плус соба
123 € по лице, за сместување во лукс соба

Тродневен Пакет

128€ по лице, за сместување во стандард соба
138€ по лице, за сместување во стандард плус соба
169€ по лице, за сместување во лукс соба

Цените вклучуваат:

 • Користење на внатрешен и надворешен базент со минерална вода /33°C/;
 • Надворешно џакузи со минерална вода /38°C /, фитнес, сауна, парна бања, infrared кабина, туш ведро, топлотни лежалки, релакс зона;
 • Безжичен интернет;
 • Бесплатен необезбеден паркинг;
 • Туристичка такса.

Доплати:

 • Доплата за обезбеден паркинг: 5 евра на ден;
 • Деца до 6 г. на дополнително легло се сместуваат бесплатно во собата со родителите;
 • Деца од 6 до 11.99 г. на дополнително легло во собата на родителите – 30% од цената на возрасен, на редовно легло;
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 80% од цената на редовно легло;

Доплата за ручек:

 • 10,5 е - возрасен;
 • 4.5 за дете од 6 до 12 г.

Доплата за вечера:

 • 12.5 за возрасен;
 • 6 за дете од 6 до 12 г.

Велигден - Мени:

 • 1.Салата“Празнична“/домати,краставици,ајсберг, рукола,печена пиперка,балсамов дресинг, маслинки;
 • 2. Предјадење: Мешавина од лозови и зелеви сарми;
 • 3. Главно јадење: Сортирани пресни зеленчуци со наут, врз канапе од патлиџан;
 • 4. Гарнитура: Пресни мирисни зеленчуци на плоча;
 • 5. Десерт: Домашна баклава;
 • 6. Пита;
 • 7. Минерална вода 0,5л.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk