Vrachos Appartments - Сопствен Закуп

Vrachos

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВРАХОС АПАРТМАНИ - ВРАХОС 

Врахос Апартманите се наоѓаат на 50м одалеченост од плажа, и располагаат со трокреветни студиа, опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место), сопстевен тоалет и тераса.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

Врахос Апартмани - Врахос | Сопствен Закуп


Редовен Ценовник:

ВИЛА Врахос апартмани - ВРАХОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ТерминиНоќевања1/3 студиоКоментар
26.05-02.06.2020769Промо цени
02.06-09.06.20207109Промо цени
09.06-16.06.20207139Промо цени
16.06-23.06.20207199 
23.06-30.06.20207269 
30.06-07.07.20207279 
07.07-14.07.20207331 
14.07-21.07.20207375 
21.07-28.07.20207410 
28.07-04.08.20207410 
04.08-11.08.20207410 
11.08-18.08.20207410 
18.08-25.08.20207380 
25.08-01.09.20207350 
01.09-08.09.20207280 
08.09-15.09.20207210 
15.09-22.09.20207159 
22.09-29.09.20207110Промо цени

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Напомени:

 • На ПРОМО цените не следува попуст, ниту попуст за два последователни термина, првите три и последните два термина се промо цени
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос
  • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
  • Куманово (БП Макпетрол) – 45еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
  • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
  • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице
 • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос
  • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице
  • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 45€
  • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
  • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
 • Деца до 1,99 години бесплатно
 • Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

Останати услови и попусти:

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА АтлантиС

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • 03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk