ALKYON - Сопствен Закуп

Parga

Име на сместување
Држава
Дестинација

Парга се наоѓа на Јонското море, во областа Епир, на околу 60 км на југ од градот Јанина. Плажите во Парга имаат кристално чиста вода и зелена околина. Градската плажа е песочна, чиста а во нејзина близина се наоѓа островче одлично за опуштање до кое може да допливате. Плажата Valtos Beach се наоѓа на 2 км од центарот на Парга. Долга песочна плажа која е најпопуларна меѓу туристите бидејќи има прекрасни таверни и барови. Погледот од Валтос е навистина единствен: високо на левата страна е импозантниот дворец, а десно погледот е кон морето и блиските острови Паксос и Антипаксос кои може да ги посетите со бродче. Парга е навистина специфично, но сепак прекрасно место за незаборавен одмор.

 

Хотел ” Alkyon” се наоѓа во централниот дел на Парга, и оваа година е комплетно реновиран.

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби. Собите располагаат со клима (вклучена во цена ), интернет, сеф. Исто така во склоп на хотелот има надворешен базен , чие што користење е бесплатно за гостите на хотелот.

 

Појадокот се одвива во хотелот(континентален појадок), а вечерата се одвива во ресторан Топ Кафе кој се наоѓа на 100м оддалеченост од Хотел Алкион, и гостите можат да бираат од следниве пориции кој се изготвуваат секојдневно: Порција пилешко суфлаки, порција свинско суфлаки, Бифтеки, Пилешки прсти, Грчка колбасица, Мусака, Пастичио, Порција Гиро. Сите порции се сервирани со пржен компир, салата, Ѕаѕики, пита лепче) Пијалокот се доплаќа дополнително на лице место.

ХОТЕЛ ALKYON - PARGA
Лето 2019

Погледнете ги актуелните попусти и промоции за Лето 2019 - Сопствен Закуп Грција

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања Цена по лице BBЦена по лице HBКоментар
24.07-31.07.20197 ноќи329
229€
385
285€
 
31.07-07.08.20197 ноќи329 385 
07.08-14.08.20197 ноќи329 385 
14.08-21.08.20197 ноќи329 385 
21.08-28.08.20197 ноќи329 385 
28.08-04.09.20197 ноќи278 334 
04.09-11.09.20197 ноќи249 305 
11.09-18.09.20197 ноќи189 245 
18.09-25.09.20197 ноќи159 215ПРОМО
25.09-02.10.20197 ноќи139 195ПРОМО

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања со појадок
 • Користење на клима уред -Wi-Fi / Сеф
 • За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминoт со пониска цена.

Доплати:

 • 1 во дете 0-5.99 Бесплатно - не користи легло
 • 1 во дете 6-11,99 Бесплатно на база ноќевање со појадок или вечера
 • 2 ро дете 0-11.99 години во трокреветна соба БЕСПЛАТНО на база ноќевање со појадок / на Полупансион плаќа само 56еур
 • Трет возрасен во трокреветна соба - бесплатно / на Полупансион плаќа само 56еур
 • Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга:

 • Сопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:

 • Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице.

ВРелациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
 • Деца до 1,99 години бесплатно.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ATLANTIS“

Време на поаѓање за Парга:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска станица транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 2:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Награди и признанија


1.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
2. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

6. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
7. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
8. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
9. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
10. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk