Предновогодишен базар - БУДИМПЕШТА

Будимпешта

Име на сместување
Држава
Дестинација

ПРЕДНОВОГОДИШЕН БАЗАР - БУДИМПЕШТА

Почнувајќи од 16.11.2018 (секој викенд)

 ПРОГРАМА

1 ден етврток) | Скопје - Будимпешта             

Состанок со групата во Скопјe, во 18:00 часот, пред хотел ВИП. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 

2 ден еток) | Будимпешта

Пристигнување во Будимпешта во пладневните часови. Слободно време за прошетки низ градот, пауза за кафе. После 14:30 сместување во хотел, време за одмор и индивидуални активности. Ноќевање.

3 ден (Сабота) | Будимпешта

Појадок. По појадокот организирано заминување кон познатиот Шопинг центар - Arena Mall, (централно градско подрачје). Слободно време за индивидуални активности. Во договорено време, попладневните часови, враќање назад во хотел. Ноќевање.

4 ден (Недела) | Будимпешта

Појадок. По појадокот, заминување на последно кафе пред тргнување во централниот дел на Будимпешта и во раните попладневни часови тргнување кон Македонија.Пристигнување наредниот ден во утринските часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ - 90 € (5.580МКД)

Во цената на аранжманотe вклучено:

 • Превоз со туристички автобус на дадените дестинации;
 • Сместување во хотел во Будимпешта (околина) на база 2 ноќевања со појадок;
 • Професионален туристички придружник од агенцијата;
 • Организација и реализација на аранжманот.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Задолжително патничко осигурување;  
 • Влезници за музеите и културно - историските знаменитости.

Општи напомени:

 • Организатор на аранжманот е ТА АтлантиС;
 • Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот;
 • Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот;
 • Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд;
 • За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника;
 • За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот, односно до 03.04.2019 година;
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на превозот или хотелот;
 • Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 5 дена пред датумот на започнување на истиот;
 • Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите;
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата;
 • Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пример: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и слично.

За оваа програма важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А.АтлантиС

СезониНагради и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk