Дубаи I Лето - Промоција 2018

Дубаи

Име на сместување
Држава
Дестинација

Дубаи - Лето 2018

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ДО 30.09.2018

 

Ценовник за 5 ноќевања со појадок

 

Хотел

 

 

Категорија

 

 

Локација

 

 

Цена по лице

 

 

Еднокреветна соба

 

 

Дополнително легло

 

 

Дете (0-1,99)

 

 

Дете (2-5,99)

 

 

Дете (6-11,99)

 

 

Grand Excelsior Bur Dubai

 

 

4*

 

 

Dubai - Bur Dubai

 

 

569€

 

 

671€

 

 

569€

 

 

99€

 

 

416€

 

 

505€

 

 

Jood Palace

 

 

5*

 

 

Dubai - Deira

 

 

631€

 

 

755€

 

 

/

 

 

99€

 

 

416€

 

 

/

 

 

Hyatt Regency Creek

 

 

5*

 

 

Dubai - Deira

 

 

709€

 

 

820€

 

 

/

 

 

99€

 

 

416€

 

 

/

 

 

 

Ценовник за 7 ноќевања со појадок

 

Хотел

 

 

Категорија

 

 

Локација

 

 

Цена по лице

 

 

Еднокреветна соба

 

 

Дополнително легло

 

 

Инфант (0-1,99)

 

 

Дете (2-5,99)

 

 

Дете (6-11,99)

 

 

Grand Excelsior Bur Dubai

 

 

4*

 

 

Dubai - Bur Dubai

 

 

619€

 

 

819€

 

 

619€

 

 

99€

 

 

416€

 

 

619€

 

 

Jood Palace

 

 

5*

 

 

Dubai - Deira

 

 

705€

 

 

955€

 

 

/

 

 

99€

 

 

416€

 

 

/

 

 

Hyatt Regency Creek

 

 

5*

 

 

Dubai - Deira

 

 

779€

 

 

1115€

 

 

/

 

 

99€

 

 

416€

 

 

/

 

 

Пакет понудата вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи - Скопје со компанијата Flydubai;
 • 5 или 7 ноќи во хотел од понудата;
 • Трансфери на релација аеродром - хотел - аеродром;
 • Аеродромски такси;
 • Асистенција на аеродромот во Дубаи;
 • ШОПИНГ ТУРА во Dubai Mall со времетраење од 4 часа;

Пакет понудата не вклучува:

 • Интернационално патничко осигурување;
 • Останати факулативи и екскурзии;
 • Трошоци од лична природа: оброци надвор од пакетната понуда, минибар, телефонски разговори;
 • Туристичка виза за влез за Дубаи - 80 евра или 4960 денари;
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот и е во зависност од категоризацијата на хотелот - (се движи од 3 до 5 $ по соба на ноќ);

Напомени:

 • Промоцијата е валидна за резервација до 30.09.2018;
 • Реализацијата на пакетите од 5 ноќевања се секој Понеделник и Сабота;
 • Реализацијата на пакетите од 7 ноќевања се секој Понеделник, Четврток и Сабота;

Потребни документи:

 • За патување е потребно биометриски пасош со важност од 6 месеци од денот на завршување на аранжманот;
 • Уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот;
 • Потврда на резервација во некој од наведените хотели - 24 часа од моментот на проследување на истата;
 • Целосна уплата 30 дена пред почнување на аранжманот;

Рокови за откажување на аранжманот и пенали:

 • Од 60 до 31 ден од започнување на аранжманот, се задржува депозитот од 50%;
 • Од 38 до 0 денови пред поаѓање: 100% од цената на аранжманот;

Забелешки:

 • Наведените пакети се пресметани во евра по курс 1 € = 62 ден;
 • Хотелите во Дубаи бараат депозит за користење на мини бар, спа, бар или ресторант. Доколку не се користат услугите за кои е уплатен депозитот, истиот се враќа;
 • Доколку има промена на цените на влезниците за објектите и рестораните, агенцијата го задржува правото за промена на цената;

Организаторот на патувањето го задржува правото да ја промени цената во случај на промена на курсот на монетарниот пазар


СезониНагради и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk