Hotel Achilion - Сопствен Закуп

http://www.hotel-achilion.gr/
Скала Потами

Име на сместување
Држава
Дестинација

HOTEL ACHILION - SKALA POTAMIA, GOLDEN BEACH 

 

Хотел Ахилион е 3 - ѕвезден хотел, лоциран во Скала Потамиа на 800 метри од Golden Beach.

Капацитет:

Хотелот раполага со 32 соби, надворешен базен, бар на базен, а во собите сеф. 

Услуги:

Бесплатен доручек, бесплатно Wi - Fi, ТВ, мал фрижидер, бесплатен паркинг.

Клима уред - доплата 7 евра на ден.

Опис на соби:

Постојат соби со поглед на море, соби со поглед на планина и соби со поглед на планина и море.

локација

X Координати: 40.716380
Y координати: 24.744449

Hotel Achilion


На 800 m од плажаЦена за 2 лица
ТерминУслугаКлима уредWi - Fi ИнтернетDouble room
31.08-07.09.20187 BBдоплата 7 € на денБЕСПЛАТНОпродадено
http://www.hotel-achilion.gr/index.php/en/

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок (наем на соба);
 • Користење на Wi - Fi;
 • Студиjата се добиваат исчистени и со променета постелнина а за хигиената на собата во текот на престојот се грижат самите гости;
 • Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 09:00 часот наутро;

Цената не вклучува:

 • Превоз; 
 • Патничко осигурување;
 • Tуристичка такса од 1.5 € по соба на ноќ;
 • Користење на клима уред. Доплата за користење на клима уред се плаќа на лице место;

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија - Тасос - Македонија:

 • Скопје 55 €;
 • Велес 55 €;
 • Неготино 55 €;
 • Удово 55 €;
 • Граничен премин 55 €;
 • Штип 60 €;
 • Радовиш 60 €;
 • Струмица 60 €;
 • Деца од 2 до 11.99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
 • Деца до 1.99 години бесплатно;

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk