Alexandra rooms 2

Скала Потами

Име на сместување
Држава
Дестинација

ALEXANDRA ROOMS 2 - SKALA POTAMIA, GOLDEN BEACH 

Oпшти информации: 

Категорија: Апартманско сместување;

Област: Остров Тасос, Грција;

Град: Скала Потамиа;

Тип: Фамилијарен одмор, економичен одмор, одмор за млади;

Од море: На 50 m од плажа. Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори. 

Опис на соби:

Тип на студиа: Трокреветни студиа (на спрат и на приземје). Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата);

Услуга: Наем на соба (Room Only);

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

Забелешка: 

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), а преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

 

локација

X Координати: 40.7069862
X Координати: 40.7069862
X Координати: 40.7069862
X Координати: 40.7069862
X Координати: 40.7069862
Y координати: 24.7617097
Y координати: 24.7617097
Y координати: 24.7617097
Y координати: 24.7617097
Y координати: 24.7617097

Alexandra rooms 2- Skala Potamia (Golden Beach)


Попусти:


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

Редовен Ценовник

Alexandra rooms 2 - Skala Potamia (Golden Beach)Цена по соба
на 50-80m од плажа
ТерминУслугаКлима уредWi-Fi ИнтернетStudio 1/ 3
приземје
17.05-24.05.20197 ноќевањадоплата 5 еур на денБЕСПЛАТНО89 €
24.05-31.05.20197 ноќевања99 €
31.05-07.06.20197 ноќевања169 €
07.06-14.06.20197 ноќевања209 €
14.06-21.06.20197 ноќевања269 €
21.06-28.06.20197 ноќевања329 €
28.06-05.07.20197 ноќевања369 €
05.07-12.07.20197 ноќевања409 €
12.07-19.07.20197 ноќевања449 €
19.07-26.07.20197 ноќевања469 €
26.07-02.08.20197 ноќевања469 €
02.08-09.08.20197 ноќевања469 €
09.08-16.08.20197 ноќевања469 €
16.08-23.08.20197 ноќевања449 €
23.08-30.08.20197 ноќевања399 €
30.08-06.09.20197 ноќевања319 €
06.09-13.09.20197 ноќевања269 €
13.09-20.09.20197 ноќевања189 €
20.09-27.09.20197 ноќевања109 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Во цената не е вклучено:

 • Tуристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
 • Превоз
 • Патничко осигурување

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Доплатa за превоз:

 • Скопје 55€;
 • Штип 60€;
 • Битола 60€;
 • Велес 55 €;
 • Радовиш 60€;
 • Прилеп 60€;
 • Неготино 55€;
 • Струмица 60€;
 • Струга 60€;
 • Удово 55€;
 • Охрид 60€;
 • Граничен премин 55€.
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk