RUSKOVETS RESORT HOTEL & SPA

stars
Dobrinishte

Име на сместување
Држава
Дестинација
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

RUSKOVETS RESORT HOTEL & SPA 4* - DOBRINISHTE


Попуст за Рани Резервации
Не Валидно за период 27.12.-01.01.2019

15 % Попуст за сите резервации направени до 15.10. и платени 100% до 25.10
10 % Попуст за сите резервации направени до 30.11. и платени 100% до 10.12

Дополнителен Попуст
Не Валидно за период 20.12.-01.01.2018

7=6, 14=12 за период на престој 01.12-19.12 & 02.01-07.03

* Попустите НЕ се комбинираат

Редовна Понуда | Зима 2019/20

RUSKOVETS RESORT HOTEL & SPA 4*BB/HB
JUNIOR SUITE 1-Bedroom -min 2; max 2+101.12-19.1220.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-30.0131.01-13.0214.02-07.0308.03-16.04
Rent JUNIOR SUITE /2 Persons/ BB64.90113.30123.2083.6077.0083.6077.0062.70
Rent JUNIOR SUITE /1 Person/  - SGL USE58.41101.97110.8875.2469.3075.2469.3056.43
1 adult+ 1 Chd (0-13,99)58.41101.97110.8875.2469.3075.2469.3056.43
1 adult+ 2 Chd (0-13,99)64.90113.30123.2083.6077.0083.6077.0062.70
2 adults+ 1 Chd (0-13,99)64.90113.30123.2083.6077.0083.6077.0062.70
VILLA 1-Bedroom COMFORT VILLA -min 2; max 2+101.12-19.1220.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-30.0131.01-13.0214.02-07.0308.03-16.04
Rent VIL 1-Bedroom COMFORT VILLA BB /2 Persons/ BB81.40141.90155.10104.5095.70104.5095.7078.10
1 adult+ 1 Chd (0-13,99)81.40141.90155.10104.5095.70104.5095.7078.10
2 adults+ 1 Chd (0-13,99)81.40141.90155.10104.5095.70104.5095.7078.10
APP 2-Bedroom SENIOR SUITE - min 4; max 4+101.12-19.1220.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-30.0131.01-13.0214.02-07.0308.03-16.04
Rent APP 2-Bedroom SENIOR SUITE /4 adults/ BB104.50181.50198.00134.20123.20134.20123.20100.10
4 adults+ 1 Chd (0-13,99)104.50181.50198.00134.20123.20134.20123.2078.10
4 adults+ 2 Chd (0-13,99)(0-3,99)110.00187.00203.50139.70128.70139.70128.70105.60
4 adults+ 2 Chd (0-13,99)(04-13,99)115.50192.50209.00145.20134.20145.20134.20111.10
VILLA 2-Bedroom COMFORT FAMILY VILLA-min 4; max 4+2 or 5 ad01.12-19.1220.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-30.0131.01-13.0214.02-07.0308.03-16.04
RENT VIL 2-Bedroom COMFORT FAM BB /4 adults/ BB107.80187.00204.60137.50126.50137.50126.50103.40
VILLA 2-Bedroom FAMILY COMFORT + EXTRA BED/5 adults/121.28210.38230.18154.69142.31154.69142.31116.33
4 adults+ 1 Chd (0-13,99)107.80187.00204.60137.50126.50137.50126.50103.40
4 adults+ 2 Chd (0-13,99)(0-3,99)113.30192.50210.10143.00132.00143.00132.00108.90
4 adults+ 2 Chd (0-13,99)(04-13,99)118.80198.00215.60148.50137.50148.50137.50114.40
VILLA 2-Bedroom LUXURY FAMILY VILLA-min 4; max 4+101.12-19.1220.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-30.0131.01-13.0214.02-07.0308.03-16.04
RENT VIL 2-Bedroom LUXURY FAMILY BB /4 adults/ BB121.00209.00228.80155.10141.90155.10141.90115.50
VILLA 2-Bedroom LUXURY FAMILY + EXTRA BED/5 adults/136.13235.13257.40174.49159.64174.49159.64129.94
4 adults+ 1 Chd (0-13,99)121.00209.00228.80155.10141.90155.10141.90115.50
4 adults+ 2 Chd (0-13,99)(0-3,99)121.00209.00228.80155.10141.90155.10141.90115.50
4 adults+ 2 Chd (0-13,99)(04-13,99)121.00209.00228.80155.10141.90155.10141.90115.50
5 adults+ 1 Chd (0-13,99)121.00209.00228.80155.10141.90155.10141.90115.50
Доплата за  HB преку BB  - Adult / дете 4-13,99 за возр. /Chd 02-11.9914,30/ 7,7014,30/ 7,7014,30/ 7,7014,30/ 7,7014,30/ 7,7014,30/ 7,7014,30/ 7,7014,30/ 7,70
Комунална Такса (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)0,51 по лице на ноќ
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Новогодишна Вечера - 135 € за возр. и 70 € за деца(4-13,99г.)
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Божиќна вечера - 41 € за возр. и 25 € за деца (4-13,99г.)
Минимум Престој 33     

Цените се изразени во евра

/пакети со ноќевање и појадок, СПА & Велнес со минерална вода
при мин. 2 ноќевања/
Период: 12 Јуни – 28 Ноември 2019

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
/редовни + доп. легла/
Цена во евра на ноќ  за апартман или вила, ноќевање  со појадок , СПА & Велнес со минерална вода, паркинг
1.04. - 25.07.201926.07. – 28.11.2019
ХОТЕЛСКИ  ДЕЛ
Апартман Џуниор  за 2-ца
/2 редовни + 1 доп. легло/
59 €63 €
Апартман Сениор за 4-ца
/4 редовни + 1 доп. легло/
91 €98 €
САМОСТОЈНИ  ФАМИЛИЈАРНИ КУЌИ / ВИЛИ
Вила Комфорт со 1 спална за 2-ца
/2 редовни + 1 доп. легло/
74 €79 €
Вила Фамилија Комфорт за 4-ца
/4 редовни + 1 доп. легло/
97 €105 €
Вила Фамилија ЛУКС за 4-ца
/4 редовни + 2 доп. легла/
109 €117 €
Доплата за вечера, по лице на ноќ (не е задолжително)
Вечера за дете 0 - 13.99 г. 7€
Вечера за возрасен13€

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, ЗА АПАРТМАН/ВИЛА НА НОЌ
при мин. 2 ноќевања/ СОГЛ. ТАБЕЛАТА

Цените вклучуваат:

 • Сместување во избраниот тип на соба за гости на редовни легла и 1 дете от 0 - 13.99 г. на дополнително легло
 • Појадок.
 • Клима и мини-сеф во собите.
 • Камин во секоја вила. o Безжичен интернет во целиот комплекс.
 • Бесплатно користење на детската зона со негувателка од 9:00 до 18:00ч. и со присуство на родители до 21:00ч.
 • Фитнес сала со справи на TechnoGym и поглед кон Пирин планина.
 • Внатрешен минерален базент со температура на водата 30°С. Внатрешен детски минерален базент со температура на водата 33°С.
 • Надворешни дрвени џакузи со минерална вода и просторна тераса за сончање и релакс, со прекрасна панорамска гледка кон Пирин.
 • СПА зона: 2 парни бањи - солна и арома, сауна и топла лежалка.
 • Паркинг кон хотелската зграда и самостојни места за паркинг кон секоја вила.
 • 9% ДДС

Доплати:

 • НОЌЕВАЊЕ: Цената не вклучува туристичка такса во износ од 0.51 евра, по лице на ноќ, која се плаќа на лице место во хотелот
 • Доплата за камин (во сите типови вили) – 8 евро за едно палење
 • ХРАНА: Вечерата е на шведска маса при мин. 25 госта или по 3-степено сет мени, по избор от мени „Лето“

Политика за деца / ноќевање со појадок:

 • Сместување со појадок за едно дете од 0 до 13.99 г. на дополнително легло, е бесплатно во сите апартмани и вили.
 • За второ дете од 0 до 3.99 г. (со baby cot или без), се доплаќа по 5 евра/на ноќ. Сместувањето во Вила Фамилија Лукс е бесплатно.
 • За второ дете од 4 до 13.99 г. на дополнително легло во Вила Комфорт и Вила Комфорт Фамилија, се доплаќа по 10 евра/на ноќ. Сместувањето во Вила Фамилија Лукс е бесплатно.
 • Доплата за 5-ти возрасен /над 14 г./ на дополнително легло во ап. Сениор, Вила Комфорт Фамилија и Вила Фамилија Лукс - 50% од цената за возрасен на редовно легло.

Напомена:

Хотелот го задржува правото да прави промена на цените зо време на официјални празници и периоди со специјални понуди.

Општи информации:

 • Затворен хотелски комплекс на 20 000 кв. м. во подножјето на Пирин, само на 6 км. од Банско.
 • Избор помеѓу комфортни хотелски апартмани од 60 кв. м. и самостојни фамилијарни куќи/вили од 118 кв. м.
 • Бесплатна велнес зона за гости на хотелот со сауна, парни бањи, топла клупа и минерална вода во базените + зона за сончање на отворена тераса со поглед кон Пирин
 • Бесплатен обезбеден паркинг

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk