RUSKOVETS RESORT HOTEL & SPA

stars
Dobrinishte

Име на сместување
Држава
Дестинација
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

RUSKOVETS RESORT HOTEL & SPA 4* - DOBRINISHTE


/пакети со ноќевање и појадок, СПА & Велнес со минерална вода
при мин. 2 ноќевања/
Период: 12 Јуни – 28 Ноември 2019

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
/редовни + доп. легла/
Цена во евра на ноќ  за апартман или вила, ноќевање  со појадок , СПА & Велнес со минерална вода, паркинг
1.04. - 25.07.201926.07. – 28.11.2019
ХОТЕЛСКИ  ДЕЛ
Апартман Џуниор  за 2-ца
/2 редовни + 1 доп. легло/
59 €63 €
Апартман Сениор за 4-ца
/4 редовни + 1 доп. легло/
91 €98 €
САМОСТОЈНИ  ФАМИЛИЈАРНИ КУЌИ / ВИЛИ
Вила Комфорт со 1 спална за 2-ца
/2 редовни + 1 доп. легло/
74 €79 €
Вила Фамилија Комфорт за 4-ца
/4 редовни + 1 доп. легло/
97 €105 €
Вила Фамилија ЛУКС за 4-ца
/4 редовни + 2 доп. легла/
109 €117 €
Доплата за вечера, по лице на ноќ (не е задолжително)
Вечера за дете 0 - 13.99 г. 7€
Вечера за возрасен13€

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, ЗА АПАРТМАН/ВИЛА НА НОЌ
при мин. 2 ноќевања/ СОГЛ. ТАБЕЛАТА

Цените вклучуваат:

 • Сместување во избраниот тип на соба за гости на редовни легла и 1 дете от 0 - 13.99 г. на дополнително легло
 • Појадок.
 • Клима и мини-сеф во собите.
 • Камин во секоја вила. o Безжичен интернет во целиот комплекс.
 • Бесплатно користење на детската зона со негувателка од 9:00 до 18:00ч. и со присуство на родители до 21:00ч.
 • Фитнес сала со справи на TechnoGym и поглед кон Пирин планина.
 • Внатрешен минерален базент со температура на водата 30°С. Внатрешен детски минерален базент со температура на водата 33°С.
 • Надворешни дрвени џакузи со минерална вода и просторна тераса за сончање и релакс, со прекрасна панорамска гледка кон Пирин.
 • СПА зона: 2 парни бањи - солна и арома, сауна и топла лежалка.
 • Паркинг кон хотелската зграда и самостојни места за паркинг кон секоја вила.
 • 9% ДДС

Доплати:

 • НОЌЕВАЊЕ: Цената не вклучува туристичка такса во износ од 0.51 евра, по лице на ноќ, која се плаќа на лице место во хотелот
 • Доплата за камин (во сите типови вили) – 8 евро за едно палење
 • ХРАНА: Вечерата е на шведска маса при мин. 25 госта или по 3-степено сет мени, по избор от мени „Лето“

Политика за деца / ноќевање со појадок:

 • Сместување со појадок за едно дете од 0 до 13.99 г. на дополнително легло, е бесплатно во сите апартмани и вили.
 • За второ дете од 0 до 3.99 г. (со baby cot или без), се доплаќа по 5 евра/на ноќ. Сместувањето во Вила Фамилија Лукс е бесплатно.
 • За второ дете од 4 до 13.99 г. на дополнително легло во Вила Комфорт и Вила Комфорт Фамилија, се доплаќа по 10 евра/на ноќ. Сместувањето во Вила Фамилија Лукс е бесплатно.
 • Доплата за 5-ти возрасен /над 14 г./ на дополнително легло во ап. Сениор, Вила Комфорт Фамилија и Вила Фамилија Лукс - 50% од цената за возрасен на редовно легло.

Напомена:

Хотелот го задржува правото да прави промена на цените зо време на официјални празници и периоди со специјални понуди.

Општи информации:

 • Затворен хотелски комплекс на 20 000 кв. м. во подножјето на Пирин, само на 6 км. од Банско.
 • Избор помеѓу комфортни хотелски апартмани од 60 кв. м. и самостојни фамилијарни куќи/вили од 118 кв. м.
 • Бесплатна велнес зона за гости на хотелот со сауна, парни бањи, топла клупа и минерална вода во базените + зона за сончање на отворена тераса со поглед кон Пирин
 • Бесплатен обезбеден паркинг

FAMILY FUN
за деца и возрасни

ЛЕТНА ПРОМОЦИЈА СО ВЕЧЕРА

/ПАКЕТИ ПРИ МИН. 4 НОЌЕВАЊА , СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА, СПА И ВЕЛНЕС СО МИНЕРАЛНА ВОДА/
2 АВГУСТ – 29 АВГУСТ 2019
ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
/редовни + доп. легла/
 Цена на ноќ при мин. 4 ноќевања , со појадок и вечера  за гостите на редовни легла, бесплатна СПА зона со минерална вода и паркинг
2.08.-29.08.2019 г.
ХОТЕЛСКИ ДЕЛ  
Апартман Џуниор за 2-ца возрасни ,
/1-спален, 60 кв.м, 2 редовни + 1 доп. легло/
75 €
Апартман Сениор  за 2-ца возрасни  и 2 деца до 13.99 г.
/2-спален, 80 кв.м, 4 редовни + 1 доп. легло/
125 €
Апартман Сениор  за 4-ца возрасни
/2-спален, 80 кв.м, 4 редовни + 1 доп. легло/
135 €
САМОСТОЈНИ ВИЛИ  /фамилијарни куќи/
Вила Фамилија  Комфорт за 2-ца возрасни  и две деца до 13.99 г.
/2-спален, 118 кв.м, 4 редовни + 1 доп. легло/
129 €
Вила Фамилија  Комфорт за 4-ца возрасни
/2-спален, 118 кв.м, 4 редовни + 1 доп. легло/
139 €
Доплата за вечера , на ноќ, за лица на дополнително легло
Вечера  за дете 4 - 13.99 г. 7,7 €
Вечера за возрасен   14,3 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА , ЗА АПАРТАМАН ИЛИ ВИЛА, НА НОЌ ПРИ МИН. 4 НОЌЕВАЊА , СОГЛ. ТАБЕЛАТА И ВКЛУЧУВААТ:

 • Сместување во избраниот тип апартман или вила согл. Посочениот во таблицата капацитет
 • Богат појадок во ресторант „Лавендер“ за сите гости
 • Во пакетите се вклучени вкусни вечери за гостите, сместени на редовно легло. Вечерите се по 3-степено сет мени при по-малку од 25 госта во ресторанот или на блок маса при мин. 25 гости. Гостите на доп. легло доплаќаат за вечера согл. табелата
 • Клима и мини-сеф во собите
 • Безжичен интернет во целиот комплекс
 • Бесплатно користење на детски клуб со аниматори од 9:00 до 18:00ч., а со пристуство на родители - до 21:00ч
 • Надворешно детско игралиште со лулки , играчки и песочник
 • Фитнес сала со справи на Techno Gym и поглед кон Пирин планина
 • Надворешен минерален базент со температура на водата 30°С. Внатрешен детски минерален базент со температура на водата 33°С.
 • Надворешни дрвени џакузи со минерална вода и просторна тераса за сончање и релакс, со прекрасна панорамска глетка кон Пирин.
 • СПА зона: 2 парни бањи - солна и арома, сауна и топли лежалки
 • Паркинг кон хотелската зграда и самостојни паркоместа кон секоја вила.

Доплати:

 • НОЌЕВАЊЕ: Цената не вклучува туристичка такса во размер од 0.51 евро, по лице на ноќ, која се плаќа на лице место во хотелот

ПОЛИТИКА ЗА ДЕЦА /ноќевање со појадок /:

 • Сместување со појадок за едно дете од 0 до 13.99 г. на дополнително легло, е бесплатно во сите апартмани и вили.
 • За второ дете од 0 до 3.99 г. на дополнително легло (со или без baby cot ) во апартман или вила, се доплаќа по 5,5 евра на ноќ. Бесплатно е сместувањето на второ дете само во Вила Фамилија Лукс.
 • За второ дете од 4 до 13.99 г. на дополнително легло во Вила Комфорт и Вила Комфорт Фамилија , се доплаќа по 11 евра на ноќ за ноќевање со појадок . Сместувањето во Вила Фамилија Лукс е бесплатно.

Понудата е валидна до искористување на промоционалните соби и не важи во периоди со специјални понуди


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk