Villa Armiriki - Сопствен Закуп

Vrasna Beach

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВИЛА АРМИРИКИ - ВРАСНА 

Вила Армирики се наоѓа во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа. Во нејзина близина има пекара, продавница, LIDL  маркет на 200метри, таверни, бич барови итн.

Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара кое е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата)

Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло со помали мерки од стандардните и едно единечно регуларно легло, и едно петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ, wi-fi, клима (доколку студиото е на спрат) тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

Капацитет по студио:

 • Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветна соба - и не располага со екстра легло за детето)
 • Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет)
 • Студио за 4 лица + 1 дете ( 2 дупли легла + 1 единечно легло)
 • Дуплите леглата во Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

локација

X Координати: 40.690296
Y координати: 23.693469

Вила Армирики - Врасна | Сопствен Закуп


Редовен Ценовник:

ВИЛА АРМИРИКИ - ВРАСНА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ТерминиНоќ.студио за 2 лица
+1 дете
студио за 3 лица
+ 1 дете
студио за 4 лица
+ 1 дете
Коментар
22.05-29.05.202078999109Промо цени
29.05-05.06.20207139159189Промо цени
05.06-12.05.20207189209259 
12.05-19.05.20207209259299 
19.05-26.06.20207259279339 
26.06-03.07.20207269299359 
03.07-10.07.20207289339369 
10.07-17.07.20207299349379 
17.07-24.07.20207309359389 
24.07-31.07.20207309359399 
31.07-07.08.20207309359399 
07.08-14.08.20207309359399 
14.08-21.08.20207279299319 
21.08-28.08.20207249259269 
28.08-04.09.20207199209229 
04.09-11.09.20207139149179 
11.09-18.09.20207119129149Промо цени
18.09-25.09.20207697989промо цени

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Напомени:

 • На промо цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден
Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Врасна
(секој Петок)
Време на поаѓање превоз од Битола за Врасна
(секој Петок):
Скопје 35 €Битола 45 €• 02:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес• 02:00 h Битола ( Автобуска Станица )
Велес 35 €Прилеп 45 €03:30 h Радовиш макпетрол бензинска на излез од Радовиш  - трансфер до Смоквица    • 02:30 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Штип 40 €Струга 50 €• 04:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица• 00.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Радовиш 40 €Охрид 50 €• 03:00 h Скопје (Дрводекор)• 00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Струмица 40 €Кичево 50 €• 03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)• 00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Неготино 35 €Ресен 45 €• 04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)•01.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Смоквица 35 € • 04:40 h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица) 
Граничен премин 35 • 05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Богородица 35€
Дете 2-11,99 има попуст -10€ од цената за возрасен 
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
За користење на превоз во еден правец се одбива -10€ од цената за возрасен / за дете нема попуст

Останати услови и попусти:

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА АтлантиС

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk