Villa Atina - Сопствен Закуп

Паралија

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВИЛА АТИНА - ПАРАЛИА

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани како и еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат.

GPS Координати:

40°15'54.4"N 22°35'48.1"E адреса: Agiou Nikolaou 40

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

локација

X Координати: 40.265107
Y координати: 22.596659

Вила Атина - Паралиа | Сопствен Закуп


EARLY BOOKINGS:

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020
-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

Услови за рана резервација:

Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање
ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Редовен Ценовник:

ВИЛА АТИНА - ПАРАЛИЈА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ.1/2 еко
(студио за 2 лица)
1/2
(студио за 2 лица)
1/3
(студио за 3 лица)
2/4
(апартман за 4 лица)
Коментар
23.05-30.05.2020749596979

Промо цена

30.05-06.06.202078999109119

Промо цена

06.06-13.06.20207119129149169

 

13.06-20.06.20207149179189209

 

20.06-27.06.20207169199209229

 

27.06-04.07.20207199239249289

 

04.07-11.07.20207209249259309

 

11.07-18.07.20207219259269339

 

18.07-25.07.20207229269289359

 

25.07-01.08.20207259289299379

 

01.08-08.08.20207259289299379

 

08.08-15.08.20207259289299379

 

15.08-22.08.20207239269289359

 

22.08-29.08.20207219249269339

 

29.08-05.09.20207199209239299

 

05.09-12.09.20207149179199209

 

12.09-19.09.20207109129139159

Промо цена

19.09-26.09.20207798999129

Промо цена

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Напомени:

 • На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
 • Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралиа чини:

 • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа
  • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
  • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
  • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
  • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице
 • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:
  • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон– 30еур по лице
  • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
  • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
  • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
  • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасно лице над 63год – попуст од 10еур

Останати услови и попусти:

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)
 • Попустите не се комбинираат
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА АтлантиС

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа (секоја Сабота):

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралиа:

 • 04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралиа

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели - Зима 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk