Alexandra rooms - Сопствен Закуп

http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html
Скала Потами

Име на сместување
Држава
Дестинација

ALEXANDRA ROOMS - SKALA POTAMIA, GOLDEN BEACH 

Општи информации: 

Категорија: Апартманско сместување;

Област: Остров Тасос, Грција; 

Град: Скала Потамиа;

Тип:  Фамилијарен одмор, економичен одмор, одмор за млади;

Од море

На 50 m од плажа. Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Опис на соби:

Тип на студиа: Двокреветни и трокреветни студија - на спрат и на приземје. Во собите има соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата); 

Услуга: Наем на соба (Room Only); 

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

Забелешка:

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Информации за објектот

Далечина од морето: 50 m

опис на објектот

ТВ

далечина од

Плажа: 50 m

Хотелски содржини и услуги

Wi-fi бесплатно

сите соби се опремени со

Кујна
Клима Уред

локација

X Координати: 40.7069862
Y координати: 24.7617097

Alexandra rooms - Skala Potamia (Golden Beach)

Редовен Ценовник:

Alexandra rooms - Skala Potamia (Golden Beach)Цена по соба
http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html
на 50-80m од плажа
ТерминУслугаКлима уредWi-Fi ИнтернетStudio 1/ 3
прв спрат
Studio 1/ 2
приземје
15.05-22.05.20207 ноќевањаБЕСПЛАТНОБЕСПЛАТНО89 €79 €
22.05-29.05.20207 ноќевања99 €89 €
29.05-05.06.20207 ноќевања169 €159 €
05.06-12.06.20207 ноќевања209 €189 €
12.06-19.06.20207 ноќевања269 €249 €
19.06-26.06.20207 ноќевања329 €309 €
26.06-03.07.20207 ноќевања369 €349 €
03.07-10.07.20207 ноќевања409 €389 €
10.07-17.07.20207 ноќевања449 €429 €
17.07-24.07.20207 ноќевања469 €449 €
24.07-31.07.20207 ноќевања469 €449 €
31.07-07.08.20207 ноќевања469 €449 €
07.08-14.08.20207 ноќевања469 €449 €
14.08-21.08.20207 ноќевања449 €449 €
21.08-28.08.20207 ноќевања399 €379 €
28.08-04.09.20207 ноќевања319 €309 €
04.09-11.09.20207 ноќевања269 €259 €
11.09-18.09.20207 ноќевања189 €179 €
18.09-25.09.20207 ноќевања109 €99 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);
 • Користење на Wi-Fi;
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto);
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости;
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро;
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Во цената не е вклучено:

 • Tуристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектоt
 • Превоз
 • Патничко осигурување

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Тасос
(секој Петок)
Време на поаѓање превоз од Битола за Тасос
(секој Петок):
Скопје 55 €Битола 60 €02:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес02:00h Битола ( Автобуска Станица )
Велес 55 €Прилеп 60 €03:30 h Радовиш макпетрол бензинска на излез од Радовиш - трансфер до Смоквица 02:30 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Штип 60 €Струга 65 €04:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица00.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Радовиш 60 €Охрид 65 €03:00 h Скопје (Дрводекор)00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Струмица 60 €Кичево 65 €03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Неготино 55 €Ресен 60 €04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)01.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Смоквица 55 € 04:40 h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица) 
Граничен премин 55 05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Богородица 55€
Дете 2-11,99 има попуст -10€ од цената за возрасен
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
За користење на превоз во еден правец цената останува иста.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk