MARAYA

stars
http://www.bansko-maraya.bg/
Najden Gerov Str. Bansko 2770
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот Мараја е сместен на 700 метри од првата станица на ски лифтот во Банско.

Сместување: Хотелот има 18 двокреветни соби, 3 двокреветни луксузни соби, 2 апартмани со една спална соба и 11 апартмани со две спални. Во собите има комплетно опремена кујна, фрижидер, софа во дневната соба, ТВ сателитска, централно греење, пегла и даска за пеглање.

Барови и ресторани: ресторан со различно мени, вегетаријански специјалитети, мени за деца, како и услуга во соба. Во лоби барот се служи освежителни пијалоци. Исто така постои и една винарска визба во хотел.

Спа центар: затворен базен со температура на водата од 30 ° С, парна бања, сауна, фитнес сала, третмани за масажа.

Хотелот располага со базен за деца, детско игралиште и дадилка со дополнителни трошоци.


Услуги: достапен за лица со хендикеп. Бесплатен Wi-Fi интернет се нуди во фоајето на хотелот. Бесплатен паркинг е на располагање за гостите.

далечина од

Далечина од центарот: 2 km
Жичара: 600 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар

Активности во близина на хотелот

Скијање
Риболов
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.826935
Y координати: 23.486437

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
ВЕЛИГДЕНСКА ПОНУДА
www.bansko-maraya.bg
Пакет за 3 ноќевања
Период: 06.04-09.04.18 
80ЕУР по лице за 3 ноќевања во Двокреветна соба
Доплати:
Деца од 4 - 11.99 год на дополнително легло плаќа  40ЕУР
Деца од 4 - 11.99 год на редовно легло плаќа 60ЕУР 
Деца на 12 год на дополнително легло плаќа 60ЕУР
Цената вклучува: појадок, вечера и празничен ручек на 08.04.2018
Задолжително: 1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ
Дополнителни попусти:
6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9; 11=10, 12=11; 13=12; 14=12 за пристигнување во период 01.12.-27.12. и 10.01.-31.03.2018
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!
HALF BOARD
DBL STANDARD-минимум 2; максимум 2+2/3 01.12-27.12.1728.12-02.01.1803.01-31.03.18
По лице во DBL STANDARD HB25,346,227,5
SGL STANDARD ROOM40,773,744,0
DBL STANDARD ROOM50,692,455,0
DBL STANDARD ROOM + EXTRA BED 69,3126,575,9
1 adult+ 1 Chd (4-11,99)44,380,948,1
1 adult+ 2 Chd (4-11,99)57,5104,069,0
2 adult+ 1 Chd (4-11,99)63,8115,569,3
2 adult+ 2 Chd (4-11,99)77,0138,683,6
DBL LUX-минимум 2; максимум 2+2/3 01.12-27.12.1728.12-02.01.1803.01-31.03.18
По лице во DBL LUX HB27,548,429,7
SGL LUX ROOM44,077,047,3
DBL LUX ROOM55,096,859,4
DBL LUX ROOM + EXTRA BED 75,9133,181,4
1 adult+ 1 Chd (4-11,99)48,184,752,0
1 adult+ 2 Chd (4-11,99)62,4108,967,4
2 adult+ 1 Chd (4-11,99)69,3121,074,8
2 adult+ 2 Chd (4-11,99)83,6145,290,2
APP 1-Bedroom-минимум 2; максимум 2+2/3+1/4 01.12-27.12.1728.12-02.01.1803.01-31.03.18
Наем на APP 1-Bedroom HB /2 Persons/73,794,673,7
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/88,0110,088,0
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/88,0110,088,0
2 adult+ 1 Chd (4-11,99)88,0110,088,0
2 adult+ 2 Chd (4-11,99)88,0110,088,0
3 adult+ 1 Chd (4-11,99)88,0110,088,0
APP 2-Bedroom-минимум 4; максимум 401.12-27.12.1728.12-02.01.1803.01-31.03.18
Наем на APP 1-Bedroom HB /4 Persons/88,0110,088,0
2 adult+ 2 Chd (4-11,99)88,0110,088,0
3 adult+ 1 Chd (4-11,99)88,0110,088,0
Доплата за Божиќна Вечера -
НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете  4-11,99 
30 / 15
Доплата за Новогодишна Вечера  - ЗАДОЛЖИТЕЛНО
за возрасен / за дете  4-11,99
55 / 30
Минимум престој 131
Release 142814
Политика за отказ на резервации 102110
Пенали за отказ на резервација (во ноќи) 111
Пенали за NO show  (во ноќи)222
Цената вклучува: Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, ски гардероба за сопствена опрема, шатл трансфер до прва станица на гондола лифт, baby cot infants (доколку има слободно) , Wi-Fi.
Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ден
Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk