ZARA

stars
http://www.zarabansko.com
42 Yavor Street, 2770 Bansko, Bugarska
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ЗАРА 

Хотелот Зара се наоѓа на работ од врвот Тодорка во Банско, на 400 метри од ски лифтот.

УСЛУГИ: 

Гостите можат бесплатно да го користат отворениот базен (сезонски) и спа центарот со затворен базен, сауна и сала за фитнес.

Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот објект. Секоја соба има балкон, LCD телевизор со кабловска телевизија, фрижидер, сеф, сопствено  купатило со када или туш кабина и бесплатен тоалетен прибор. Дел од собите имаат поглед кон планина.

Гостите можат да се опуштат во ресторанот или лобби барот во фоајето.На барање е достапна и храна за посебен режим на исхрана на гостите.Прехрамбената продавница и рестораните се одалечени на 200 метри од хотелот.

Во склоп на хотелот истотака има на располагање козметички салон, сала за разонода, остава за багаж и гардаробер за ски опрема. Во хотелот има и детстко игралиште, така што родителите можат да користат услуги и од професионални аниматори.

Хотелот Зара се наоѓа на 500 метри од центарот на Банско. Бесплатен трансфер до ски лифотвите има на располагање на секои 30 минути.

далечина од

Дуќани: 200 m
Ресторанти: 200 m
Далечина од центарот: 500 m
Жичара: 400 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Интернет
Ресторан
Салон за убавина
Спортска сала
24 часовна услуга во соба
Детско катче
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Перална
Сервис за пеглање
Wi-fi бесплатно
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи

сите соби се опремени со

Сеф
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали

локација

X Координати: 41.8354336
Y координати: 23.4770677

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
СПА центар
Untitled Document

ZARA - BANSKO


Тип на собаСезона Пролет 15.04.2018 - 12.07.2018Сезона Лето 13.07.2018 - 08.09.2018Сезона Есен 09.09.2018 - 30.11.2018
УслугаHB+AIHB+AIHB+AI
Double Standard18.7 €24.2 €24.2 €29.7 €20.9 €26.4 €
Double Deluxe22.0 €27.5 €27.5 €33.0 €24.2 €29.7 €
Apartment 1 bedroom25.3 €30.8 €30.8 €36.3 €27.5 €33.0 €
Деца до 5,99 год.БЕСПЛАТНО
Прво дете од 6 - 11,99 год. на дополнително леглоБЕСПЛАТНО
Второ и трето дете од 6 - 11,99 год. на дополнително легло -50%
Возрасен (12+) на дополнително легло -30%
Дете од 6-11.99 на редовно легло во соба со еден возрасен-30%
Еднокреветна соба80% од цената за 2 лица според типот на собата
Промоции летна сезона6=5, 7=6, 10=9, 14=12 
Промоции сезона пролет и есен5=4
Надворешен паркингБЕСПЛАТНО
Бебешко креветче2 евра од ден
Хотелски папучи1.5 евро од ден
Сеф2 евра од ден
Надворешен базен (од 15 јуни до 15 септември), внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, детско катче, детско игралиште, безжичен интернет на територија на целиот хотелБЕСПЛАТНО
Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ 

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk