APART HOTEL REGNUM

stars
www.regnum.bg
2770 Bansko, area "Asanitsa"
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

APART HOTEL REGNUM - БАНСКО

Apart Hotel Regnum е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфорот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400 m од првата станица на гондола лифтот и на 900 m од центарот на Банско.

Опис на соби:

Прекрасни студиjа и апартмани со кујна, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали. Вкупно 102 соби: Студио (25 m2), апартмани 1 соба (40 m2), апартмани 2 соби (65 m2).

 • Студио: Голема дневна соба со кујна, спална, кревет на пуштање, гардероба, фрижидер, ТВ, купатило;
 • Апартман 1 соба: Брачен кревет, гардеробер, дневна соба со кујна, фрижидер, телевизор, голем кауч и брачен кревет, купатило, балкон;
 • Апартман 2 соби: 2 спални со француски лежај, орман, дневна соба со кујна, фрижидер, ТВ, голем кауч и француски лежај, купатило, балкон.

Услуга: 

Бесплатно во СПА центарот:

• Затворен базен;
• Теретана;
• Сауна;
• Парна бања.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: 359 749 84 000
Контакт Факс: +359 749 84 174

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 400 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Базен за деца
Сауна
Интернет
Ресторан
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Надворешен базен
Детско катче
Лифт
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Аква парк
Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

Надворешен базен
Затворен базен

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Телефон
Сеф
Џакузи
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Бањарки и папучи
Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.8246154
Y координати: 23.4722327

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Џакузи (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Зона за релаксирање
Mасажа третмани

REGNUM BANSKO Aparthotel & SPA 5*


Редовен Ценовник

Regnum 5* 14.05–30.06; 02.09–30.1101.07-03.08; 12.08-01.0904.08-11.08 
 Reg.bedextra beds BB HBBB HBBB HB
Junior Suite (Double Room)(2pax)2061.60 €74.80 €67.10 €80.30 €72.60 €85.80 €
Executive Suite (1-Bedroom App)(2pax)2273.70 €86.90 €79.20 €92.40 €84.70 €97.90 €
Executive Suite Mountain View (1-Bedroom App)(2pax)2279.20 €92.40 €84.70 €97.90 €97.90 €103.40 €
Executive Deluxe Suite (1-Bedroom App)(2pax)2284.70 €96.80 €89.10 €102.30 €94.60 €107.80 €
Executive Deluxe Mountain View Suite (1-Bedroom App)(2pax)2290.20 €102.30 €94.60 €107.80 €100.10 €113.30 €
Grand Suite (2-Bedroom App)(4pax)42130.90 €157.30 €141.90 €168.30 €163.90 €190.30 €
Grand Suite with Mountain View (2-Bedroom App)(4pax)42136.40 €162.80 €147.40 €173.80 €169.40 €195.80 €
Child from 0 to 7.99 y.o. incl on extra bed
Child from 8 to 12.99 y.o. incl  on extra bed20.90 €23.10 €23.10 €25.30 €25.30 €27.50 €
Adult on extra bed 30.80 €31.90 €31.90 €34.10 €34.10 €36.30 €

Цените се изразени во евра

Единечно сместување - 75% од цената на собата
Едно или две деца сместени со 1 возрасни = цена на единечно сместување

Попусти:

 • За 3 ноќевања, добивате 5% попуст на ББ и HB основа;
 • За 4 ноќевања, добивате 7% попуст на BB и HB основа;
 • За 5 ноќевања, добивате попуст од 10% за сместување на BB и HB;
 • 7 = 6, 14 = 12 за база на ББ и HB;

Цена на вечер на BB или HB за редовни кревети вклучува:

 • Wi-Fi низ хотелот и во собата;
 • Употреба на детско игралиште;
 • Употреба на SPA центар Регнум - затворен базен со детски дел, џакузи, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, релакс зона, фитнес центар;
 • Употреба на Regnum Aqua Park (од 01 Јуни до 31 Август или според климатски услови) - отворен базен со половина олимписка големина, отворен детски базен, фудбал, кошарка;
 • Употреба на Regnum бања Термо и центар за рекреација - отворен базен со детска област со минерална вода, отворена топла када со минерална вода;
 • Превоз до / од "Центар за рехабилитација и рекреација на регнум бања" (закажано);
 • Анимација за деца во Regnum Aqua Park;
 • 10% попуст на СПА процедури;
 • Надворешен 24-часовен паркинг (слободни места);
 • Појадок и вечера во ресторанот Регнум се наоѓаат на шведска маса или мени со 3 серии, во зависност од искористеноста на хотелот.
 • 50% депозит е потребно за да се направи резервација;
 • Откажувања и откажувања на резервации без казна - до 14 дена пред датумот на пристигнување;
 • Oткажувања и промени по овој период - казна од 25% од платениот износ;
 • Плаќање на остатокот од износот на резервација пред пријавувањето;
 • Во случај на непристигнување - уплатениот депозит не се враќа;
 • Ако престојот е намален - се плаќа 50% од преостанатиот престој;
 • Резервaции кои не се потврдени и не се платени според условите на оваа понуда ќе бидат неважечки.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1 € по лице на ноќ!

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации):

30 % Попуст за резервации направени до 27.09.2018 & уплата 100% до 10.10.2018
20 % Попуст за резервации направени до 31.10.2018 & уплата 100% до 06.11.2018
15 % Попуст за резервации направени до 21.11.2018 & уплата 100% до 25.11.2018


Дополнителни попусти
валидни за резервации направени после 22.11.2018:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=09, 12=10, 13=11 & 14=12
за престој во периоди 01.12 - 26.12 & 02.01 - 13.04 & направени после 22.11.2018


* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

Редовен Ценовник

REGNUM BANSKO Aparthotel & SPA 5*HB
SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE-min 2; max 2+1 or 3 Ad. 01.12-20.1221.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-17.0118.01-02.0203.02-28.0201.03-13.04
p.p. in SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE HB54.4581.4098.4581.4064.9081.4064.9054.45
Rent SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE /1 Person/81.68122.10177.21122.1097.35122.1097.3581.68
Rent SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE /2 Persons/108.90162.80196.90162.80129.80162.80129.80108.90
SUI 1-Bedroom EXECUTIVE + EXTRA BED /3 Persons/140.80209.00253.00209.00168.30209.00168.30140.80
1 Adults + 1 Chd (00-05.99)81.68122.10177.21122.1097.35122.1097.3581.68
1 Adults + 1 Chd (06-11.99)81.68122.10177.21122.1097.35122.1097.3581.68
1 Adults + 2 Chd (00-05.99)81.68122.10177.21122.1097.35122.1097.3581.68
1 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)81.68122.10177.21122.1097.35122.1097.3581.68
1 Adults + 2 Chd (06-11.99)109.18163.90226.71163.90129.25163.90129.25109.18
2 Adults + 1 Chd (00-05.99)108.90162.80196.90162.80129.80162.80129.80108.90
2 Adults + 1 Chd (06-11.99)108.90162.80196.90162.80129.80162.80129.80108.90
SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE MOUNTAIN VIEW
-min 2; max 2+1 or 3 Ad. 
01.12-20.1221.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-17.0118.01-02.0203.02-28.0201.03-13.04
p.p. in SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE MOUNTAIN VIEW HB57.2084.15101.2084.1567.6584.1567.6557.20
Rent SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE MOUNTAIN VIEW /1 Person/85.80126.23182.16126.23101.48126.23101.4885.80
Rent SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE MOUNTAIN VIEW /2 Persons/114.40168.30202.40168.30135.30168.30135.30114.40
SUI 1-Bedroom EXECUTIVE MOUNTAIN VIEW + EXTRA BED /3 Persons/146.30214.50258.50214.50173.80214.50173.80146.30
1 Adults + 1 Chd (00-05.99)85.80126.23182.16126.23101.48126.23101.4885.80
1 Adults + 1 Chd (06-11.99)85.80126.23182.16126.23101.48126.23101.4885.80
1 Adults + 2 Chd (00-05.99)85.80126.23182.16126.23101.48126.23101.4885.80
1 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)85.80126.23182.16126.23101.48126.23101.4885.80
1 Adults + 2 Chd (06-11.99)113.30168.03231.66168.03133.38168.03133.38113.30
2 Adults + 1 Chd (00-05.99)114.40168.30202.40168.30135.30168.30135.30114.40
2 Adults + 1 Chd (06-11.99)114.40168.30202.40168.30135.30168.30135.30114.40
SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE
-min 2; max 2+2 or 3 Ad. 
01.12-20.1221.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-17.0118.01-02.0203.02-28.0201.03-13.04
p.p. in SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE HB59.9586.90103.9586.9070.4086.9070.4059.95
Rent SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE /1 Person/89.93130.35187.11130.35105.60130.35105.6089.93
Rent SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE /2 Persons/119.90173.80207.90173.80140.80173.80140.80119.90
SUI 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE + EXTRA BED /3 Persons/151.80220.00264.00220.00179.30220.00179.30151.80
1 Adults + 1 Chd (00-05.99)89.93130.35187.11130.35105.60130.35105.6089.93
1 Adults + 1 Chd (06-11.99)89.93130.35187.11130.35105.60130.35105.6089.93
1 Adults + 2 Chd (00-05.99)89.93130.35187.11130.35105.60130.35105.6089.93
1 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)89.93130.35187.11130.35105.60130.35105.6089.93
1 Adults + 2 Chd (06-11.99)117.43172.15236.61172.15137.50172.15137.50117.43
2 Adults + 1 Chd (00-05.99)119.90173.80207.90173.80140.80173.80140.80119.90
2 Adults + 1 Chd (06-11.99)119.90173.80207.90173.80140.80173.80140.80119.90
2 Adults + 2 Chd (00-05.99)119.90173.80207.90173.80140.80173.80140.80119.90
2 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)119.90173.80207.90173.80140.80173.80140.80119.90
2 Adults + 2 Chd (06-11.99)147.40215.60257.40215.60172.70215.60172.70147.40
SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE MOUNTAIN VIEW -min 2; max 2+2 or 3 Ad. 01.12-20.1221.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-17.0118.01-02.0203.02-28.0201.03-13.04
p.p. in SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE MOUNTAIN VIEW HB62.7089.65106.7089.6573.1589.6573.1562.70
Rent SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE MOUNTAIN VIEW /1 Person/94.05134.48192.06134.48109.73134.48109.7394.05
Rent SUITE 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE MOUNTAIN VIEW /2 Persons/125.40179.30213.40179.30146.30179.30146.30125.40
SUI 1-Bedroom EXECUTIVE DELUXE MOUNTAIN VIEW + EXTRA BED /3 Persons/157.30225.50269.50225.50184.80225.50184.80157.30
1 Adults + 1 Chd (00-05.99)94.05134.48192.06134.48109.73134.48109.7394.05
1 Adults + 1 Chd (06-11.99)94.05134.48192.06134.48109.73134.48109.7394.05
1 Adults + 2 Chd (00-05.99)94.05134.48192.06134.48109.73134.48109.7394.05
1 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)94.05134.48192.06134.48109.73134.48109.7394.05
1 Adults + 2 Chd (06-11.99)121.55176.28241.56176.28141.63176.28141.63121.55
2 Adults + 1 Chd (00-05.99)125.40179.30213.40179.30146.30179.30146.30125.40
2 Adults + 1 Chd (06-11.99)125.40179.30213.40179.30146.30179.30146.30125.40
2 Adults + 2 Chd (00-05.99)125.40179.30213.40179.30146.30179.30146.30125.40
2 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)125.40179.30213.40179.30146.30179.30146.30125.40
2 Adults + 2 Chd (06-11.99)152.90221.10262.90221.10178.20221.10178.20152.90
GR& SUITE 2-Bedroom -min 4; max 4+2 or 5 Ad. 01.12-20.1221.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-17.0118.01-02.0203.02-28.0201.03-13.04
p.p. in GR& SUITE 2-Bedroom HB45.9369.0389.9369.0352.8069.0352.8045.93
Rent GR& SUITE 2-Bedroom /3 Persons/183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
Rent GR& SUITE 2-Bedroom /4 Persons/183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
GR& SUITE 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/215.60322.30415.80322.30249.70322.30249.70215.60
3 Adults + 1 Chd (00-05.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
3 Adults + 1 Chd (06-11.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
3 Adults + 2 Chd (00-05.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
3 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
3 Adults + 2 Chd (06-11.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
3 Adults + 3 Chd (00-05.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
3 Adults + 2 Chd (00-05.99) + 1 Chd (06-11.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
3 Adults + 1 Chd (00-05.99) + 2 Chd (06-11.99)211.20317.90409.20317.90243.10317.90243.10211.20
3 Adults + 3 Chd (06-11.99)211.20317.90409.20317.90243.10317.90243.10211.20
4 Adults + 1 Chd (00-05.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
4 Adults + 1 Chd (06-11.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
4 Adults + 2 Chd (00-05.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
4 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)183.70276.10359.70276.10211.20276.10211.20183.70
4 Adults + 2 Chd (06-11.99)211.20317.90409.20317.90243.10317.90243.10211.20
GR& SUITE 2-Bedroom MOUNTAIN VIEW -min 4; max 4+2 or 5 Ad. 01.12-20.1221.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-17.0118.01-02.0203.02-28.0201.03-13.04
p.p. in GR& SUITE 2-Bedroom MOUNTAIN VIEW HB47.3070.4091.3070.4054.1870.4054.1847.30
Rent GR& SUITE 2-Bedroom MOUNTAIN VIEW /3 Persons/189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
Rent GR& SUITE 2-Bedroom MOUNTAIN VIEW /4 Persons/189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
GR& SUITE 2-Bedroom MOUNTAIN VIEW + EXTRA BED /5 Persons/221.10327.80421.30327.80255.20327.80255.20221.10
3 Adults + 1 Chd (00-05.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
3 Adults + 1 Chd (06-11.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
3 Adults + 2 Chd (00-05.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
3 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
3 Adults + 2 Chd (06-11.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
3 Adults + 3 Chd (00-05.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
3 Adults + 2 Chd (00-05.99) + 1 Chd (06-11.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
3 Adults + 1 Chd (00-05.99) + 2 Chd (06-11.99)216.70323.40414.70323.40248.60323.40248.60216.70
3 Adults + 3 Chd (06-11.99)216.70323.40414.70323.40248.60323.40248.60216.70
4 Adults + 1 Chd (00-05.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
4 Adults + 1 Chd (06-11.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
4 Adults + 2 Chd (00-05.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
4 Adults + 2 Chd (00-05.99)(06-11.99)189.20281.60365.20281.60216.70281.60216.70189.20
4 Adults + 2 Chd (06-11.99)216.70323.40414.70323.40248.60323.40248.60216.70
KING SUITE 2-Bedroom-min 4; max 4.01.12-20.1221.12-26.1227.12-01.0102.01-09.0110.01-17.0118.01-02.0203.02-28.0201.03-13.04
p.p. in KING SUITE 2-Bedroom HB74.80100.65137.23100.6583.33100.6583.3374.80
Rent KING SUITE 2-Bedroom /4 Persons/299.20402.60548.90402.60333.30402.60333.30299.20
3 Adults + 1 Chd (00-05.99)299.20402.60548.90402.60333.30402.60333.30299.20
3 Adults + 1 Chd (06-11.99)299.20402.60548.90402.60333.30402.60333.30299.20
Доплата(ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Новогодишна вечера во ресторан "Bosfor" - 165.00 € за возрасен, 85.00 € за дете од 11 до 16.99 години & 45.00 € за дете од 6 до 10.99 години.
Новогодишна вечера во ресторан "Regnum" - 85.00 € за возрасен, 45.00 € за дете од 11 до 16.99 години & 25.00 € за дете од 6 до 10.99 години.
Доплата(НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера - 35.00 € за возрасен, 20.00 € за дете од 11 до 16.99 години & 15.00 € за дете од 6 до 10.99 години. 
Минимум престој13511111
Отказ71427141414147
Пенали за отказ (во ноќи)13100%32321
NO show пенали (во ноќи)2100%100%100%50%100%50%2

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk