Poppis Apartments

Калитеа

Име на сместување
Држава
Дестинација

АПАРТМАНИ ПОППИС - А категорија – се наоѓаат во првиот ред на шеталиштето во Калитеа. СТУДИЈА ПОППИС сеоддалечени од најубавата градска плажа околу 130метри. Вилата располага со 12 двокреветни студија опремени со 2 споени легла (принцип душек врз душек, како хотелските кревети) опремена кујна со садови за готвење, клима, телевизор, бежичен интернет и тераса. Некои од студијата се со страничен поглед на море, а останатите се со поглед на шеталиште. Исто така во вилата има и бесплатен интернет wi-fi. Капацитетот на собите е 2 лица, максимум плус едно дете до неполни 6 години, може да се смести во кревет со родителите, 6 апартмана се на 1во спрат, 6 на 2ри спрат. Под самите апартмани, се наоѓаат слаткара, бутик за кожа и бунди, и гифт шоп. Нејзината локација е идеална, во нејзина билизина се наоѓаат повеќе кафе барови, таверни, гиро, маркет, фурна, рент а кар итн. 

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. 
За резервации на промо паќети задолжителна уплата на 50 % од вкупниот износ, со целосна доплата на аранжманот до 10,03,2016.
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа.
На промо цените не следува попуст.  GPS Координати: 40°04'31.1"N 23°26'52.4"E 

локација

X Координати: 40.075291
Y координати: 23.447827
СТУДИЈА ПОППИС - А категорија – се наоѓаат во првиот ред на шеталиштето во Калитеа. СТУДИЈА ПОППИС се оддалечени од градската плажа околу 150 метри. Вилата располага со 12 двокреветни студија опремени со 2 споени легла (принцип душек врз душек, како хотелските кревети) опремена кујна со садови за готвење, клима, телевизор, и тераса, студијата се со поглед на шеталиште. Исто така во вилата има и бесплатен интернет wi-fi. Капацитетот на собите е 2 лица, максимум плус едно дете до неполни 6 години, може да се смести во кревет со родителите, 6 апартмана се на 1ви спрат, 6 на 2ри спрат. Под самите апартмани, се наоѓаат слаткара, бутик за кожа и бунди, и гифт шоп. Нејзината локација е идеална, во нејзина билизина се наоѓаат повеќе кафе барови, таверни, гиро, маркет, фурна, рент а кар итн.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст. GPS Координати: 40°04'31.1"N 23°26'52.4"E

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари


Период

Бр.на ноќевања

1/2 Студио

Коментар

21.05 - 28.05.2017

7 ноќевања

59 Промо

Промо цени

28.05 - 04.06.2017

7 ноќевања

89 Промо

Промо цени

04.06 - 11.06.2017

7 ноќевања

119

 

11.06 - 18.06.2017

7 ноќевања

189

 

18.06 - 25.06.2017

7 ноќевања

249

 

25.06 - 02.07.2017

7 ноќевања

269

 

02.07 - 09.07.2017

7 ноќевања

299

 

09.07 - 16.07.2017

7 ноќевања

329

 

16.07 - 23.07.2017

7 ноќевања

359

 

23.07 - 30.07.2017

7 ноќевања

359

 

30.07 - 06.08.2017

7 ноќевања

359

 

06.08 - 13.08.2017

7 ноќевања

359

 

13.08 - 20.08.2017

7 ноќевања

359

 

20.08 - 27.08.2017

7 ноќевања

299

 

27.08 - 03.09.2017

7 ноќевања

229

 

03.09 - 10.09.2017

7 ноќевања

179

 

10.09 - 17.09.2017

7 ноќевања

129

 

17.09 - 24.09.2017

7 ноќевања

99 Промо

Промо цени

24.09 - 01.10.2017

7 ноќевања

59 Промо

Промо цени


Клима уредот е вклучен во цената

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
- Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција:

15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk