Vila Armiriki

Vrasna

Име на сместување
Држава
Дестинација

Vila Armiriki се наоѓа на прекрасна локација во бизлина на центарот на Врасна. Vila Armiriki е одалчена само 100 метри од прекрасната песочна плажа во Врасна која секоја година е наградувана со сино знаме од истоимената институција на Европската унија. Кристално бистрата вода на “Strimonikos“ залив секоја година привлекува стотици илјадници туристи. Vila Armiriki ви нуди убава семејна атмосвера за вас и Вашите деца . Оваа вила има прекрасно уредена градина од 12000 квадрати богата со зеленило и дрва и големо игралиште ќе биде совршено место за вас и вашите деца. Исто така вилата на своите гости им нуди и тераса за одмор и забава опремена со сателитска телевизија, скара и кујна каде можете да уживате во некој освежителен пијалок или кафе. Собите во вила Armiriki располагаат со опремена кујна, тераса, тв, wc, бесплатен wi fi интернет и клима со доплата 3 евра на ден. (НАПОМЕНА: собите на приземје немаат клима)

локација

X Координати: 40.690296
Y координати: 23.693469
Vila Armiriki се наоѓа на прекрасна локација во бизлина на центарот на Врасна. Vila Armiriki е одалчена само 100 метри од прекрасната песочна плажа во Врасна која секоја година е наградувана со сино знаме од истоимената институција на Европската унија. Кристално бистрата вода на “Strimonikos“ залив секоја година привлекува стотици илјадници туристи. Vila Armiriki ви нуди убава семејна атмосвера за вас и Вашите деца . Оваа вила има прекрасно уредена градина од 12000 квадрати богата со зеленило и дрва и големо игралиште ќе биде совршено место за вас и вашите деца. Исто така вилата на своите гости им нуди и тераса за одмор и забава опремена со сателитска телевизија, скара и кујна каде можете да уживате во некој освежителен пијалок или кафе. Собите во вила Armiriki располагаат со опремена кујна, тераса, тв, wc, бесплатен wi fi интернет и клима со доплата 3 евра на ден. (НАПОМЕНА: собите на приземје немаат клима)

На Промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

Gps: 40°41'25"N 23°41'36"E


Период

Број на Ноќевања

2+1 (студио за 3 лица)

3+1 (студио за 4 лица)

4+1 (студио за 5 лица)

Коментар

26.05 - 02.06.2017

7 ноќевања

89€ Промо

99€ Промо

109€ Промо

Промо цени

02.06 - 09.06.2017

7 ноќевања

119 Промо

129 Промо

139 Промо

Промо цени

09.06 - 16.06.2017

7 ноќевања

159

179

199

 

16.06 - 23.06.2017

7 ноќевања

199€

219

259

 

23.06 - 30.06.2017

7 ноќевања

259

279

299

 

30.06 - 07.07.2017

7 ноќевања

279€

299€

339€

 

07.07 - 14.07.2017

7 ноќевања

299€

309

369

 

14.07 - 21.07.2017

7 ноќевања

309

329

389

 

21.07 - 28.07.2017

7 ноќевања

309

329

389

 

28.07 - 04.08.2017

7 ноќевања

309

329

389

 

04.08 - 11.08.2017

7 ноќевања

309

319

389

 

11.08 - 18.08.2017

7 ноќевања

309

319

359

 

18.08 - 25.08.2017

7 ноќевања

279

289

329

 

25.08 - 01.09.2017

7 ноќевања

259

269

279

 

01.09 - 08.09.2017

7 ноќевања

179

189

199

 

08.09 - 15.09.2017

7 ноќевања

129

139

149

 

15.09 - 22.09.2017

7 ноќевања

79 Промо

89 Промо

109 Промо

Промо цени

22.09 - 29.09.2017

7 ноќевања

49 Промо

59 Промо

69 Промо

Промо цени


Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари. На промо цените не следува попуст.

Доплати:
-Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден
-Дополнителен кревет вон капацитетот на собата (каде има можност) се доплаќа 5 евра на ден.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врасна чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врасна
  • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 40€ по лице
  • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
  • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
  • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
  • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
  • Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Врасна
04:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Поаѓање од Врасна:
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Врасна

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk