MURITE CLUB HOTEL

stars
http://murite.bg/
Bayova Borika, Razlog 2760 p.o. box. 80
Разлог

Име на сместување
Држава
Дестинација

 

хотел

Контакт телефон на рецепсија: 00359/74797984
Контакт телефон: 00359 888 10 66 10
Контакт Факс: 00359/74797982

далечина од

Жичара: 10 km
Ски-центар, Банско: 8 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Ресторан а ла карт
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Тениски терени
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

Телефон
Мини Бар
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8614886
Y координати: 23.4169455

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар

MURITE CLUB 4* - BANSKO


Редовна Понуда - Лето 2019

Услуга - All Inclusive

MURITE CLUB HOTEL 4* 26.04-29.0408.04-13.06; 09.09-30.1114.06-08.09
ORCHIDEA - CAMELIA BUILDINGS - ALL
Double room 25.325.324.223.128.627.526.4
App 1-bedroom 28.628.627.526.431.930.829.7
App 2-bedroom 25.325.324.223.128.627.526.4
App 3-bedroom 25.325.324.223.128.627.526.4
AZALIA BUILDING - ALL
Double room 28.627.526.425.329.728.627.5
App 1-bedroom 30.830.829.728.63331.930.8
App 2-bedroom 28.627.526.425.329.728.627.5
App 3-bedroom 28.627.526.425.329.728.627.5
Минимум престој 2246246

Цените се изразени во евра


Услуга - HB

SPO 7=6 ( за минимум 7 ноќи престој една ноќ гратис )
Валидно за цела летна сезона

MURITE CLUB HOTEL 4* 26.04-29.0408.04-13.06; 09.09-30.1114.06-08.09
ORCHIDEA - CAMELIA BUILDINGS - HB
Double room 19.819.818.717.623.12220.9
App 1-bedroom 23.123.12220.926.425.324.2
App 2-bedroom 19.819.818.717.623.12220.9
App 3-bedroom 19.819.818.717.623.12220.9
AZALIA BUILDING - HB
Double room 23.12220.919.824.223.122
App 1-bedroom 25.325.324.223.127.526.425.3
App 2-bedroom 23.12220.919.824.223.122
App 3-bedroom 23.12220.919.824.223.122
Минимум престој 2246246

Цените се изразени во евра

Цените се дадени по лице на ноќ на HB или All услуга и вклучуваат:

  • Надворешен и внатрешен базен, детски базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, детско игралиште, детска анимација од 10:00 до 19:00, Wi-Fi, паркинг.

За Велигденски период /26-29.04: Доплата за Велигденски Ручек /Задолжително /:

  • 11,00 Евра Возрасен
  • 6,00 евра за дете 6-13.99 г

Попусти:

  • Дете до 5,99 г бесплатно на дополнително легло
  • 1во дете од 6 до 13,99 е бесплатно во апартман
  • 2ро дете од 6 до 13,99г - 50% од цената за возрасен
  • за сингле сместување во двокреветна соба - 50% доплата
  • Возрасен на дополнително легло - 70% од цената за возрасен.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Попусти за рани резервации

20% Попуст за резервации направени до 30.09.2019 и платени 100% до 10.10.2019; / не се однесуваат за 28.12.-01.01/
15 % Попуст за резервации направени од01.10.2019 до 15.11.2019 и платени 100% до 20.11.2019 / не се однесуваат за 28.12.-01.01
10 % Попуст за резервации направени од16.11.2019 до 15.12.2019 и платени 100% до 20.12.2019 / не се однесуваат за 28.12.-01.01

Дневни(дополнителни) попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12
за престој во период 01.12.-19.12.2019 и 19.01.-11.04.2020

* Допол.попуст се комбинираат со попустот за рани резервации,
единствено со резервации направени со попуст од 10% за рани резервации
и се однесува единствено на НВ цените!

Редовна Понуда | Зима 2019/20

MURITE CLUB - ORCHIDEA - CAMELIA BUILDINGS 4*HB/ALL
DBL -min 2; max 2;01.12-19.1220.12-27.1228.12-01.0102.01-18.0119.01-20.0221.02-11.04
по лице во DBL HB20.9030.8042.9030.8028.6020.90
SGL ROOM (max 1 adl+1 Дете 0-5,99 год..)31.3546.2064.3546.2042.9031.35
DBL ROOM41.8061.6085.8061.6057.2041.80
1 Возрасен + 1 Дете (06-13,99)31.3546.2064.3546.2042.9031.35
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 4 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-01.0102.01-18.0119.01-20.0221.02-11.04
по лице во App 1-bedroom HB24.2034.1049.5034.1031.9024.20
Наем APP 1-Bedroom /2 Лице/48.4068.2099.0068.2063.8048.40
Наем APP 1-Bedroom /1 Лице/ 48.4068.2099.0068.2063.8048.40
1 Возрасен + 1 Дете (02-05,99)48.4068.2099.0068.2063.8048.40
1 Возрасен + 1 Дете (06-13,99)48.4068.2099.0068.2063.8048.40
1 Возрасен+2 Дете (02-05,99)48.4068.2099.0068.2063.8048.40
1 Возрасен+2 Дете (06-13,99)48.4068.2099.0068.2063.8048.40
3 Возрасни60.5085.25123.7585.2579.7560.50
2 Возрасни + 1 Дете (02-05,99)48.4068.2099.0068.2063.8048.40
2 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)48.4068.2099.0068.2063.8048.40
2 Возрасни + 2 Дете (02-05,99)48.4068.2099.0068.2063.8048.40
2 Возрасни + 2 Дете (06-13,99)60.5085.25123.7585.2579.7560.50
2 Возрасни + 1 Дете (02-05,99) + 1 Дете ( 06-13,99 )48.4068.2099.0068.2063.8048.40
2 Возрасни + 1 Дете ( 06-13,99 ) +2 Дете (02-05,99)48.4068.2099.0068.2063.8048.40
2 Возрасни + 2 Дете (06-13,99) + 1 Дете ( 02 - 05,99 )60.5085.25123.7585.2579.7560.50
3 Возрасни + 1 Дете ( 00-05,99)60.5085.25123.7585.2579.7560.50
3 Возрасни + 1 Дете ( 06-13,99)60.5085.25123.7585.2579.7560.50
4 Возрасни72.60102.30148.50102.3095.7072.60
APP 2-Bedroom -min 4; max 4+2 или 6 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-01.0102.01-18.0119.01-20.0221.02-11.04
Наем APP 2-Bedroom /4 Лице/ HB83.60123.20171.60123.20114.4083.60
5 Возрасни94.05138.60193.05138.60128.7094.05
4 Возрасни + 1 Дете (02-05,99)83.60123.20171.60123.20114.4083.60
4 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)94.05138.60193.05138.60128.7094.05
4 Возрасни + 2 Дете (02-05,99)83.60123.20171.60123.20114.4083.60
4 Возрасни + 2 Дете (06-13,99)94.05138.60193.05138.60128.7094.05
4 Возрасни + 1 Дете (06-13,99) + 1 Дете ( 00-05,99 )83.60123.20171.60123.20114.4083.60
5 Возрасни + 1 Дете ( 06-13,99)94.05138.60193.05138.60128.7094.05
6 Возрасни104.50154.00214.50154.00143.00104.50
APP 3-Bedroom -min 6; max 6+2 или 8 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-01.0102.01-18.0119.01-20.0221.02-11.04
Наем APP 3-Bedroom /6 Лице/ HB125.40184.80257.40184.80171.60125.40
7 Возрасни135.85200.20278.85200.20185.90135.85
6 Возрасни + 1 Дете (02-05,99)125.40184.80257.40184.80171.60125.40
6 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)125.40184.80257.40184.80171.60125.40
6 Возрасни + 2 Дете (02-05,99)125.40184.80257.40184.80171.60125.40
6 Возрасни + 2 Дете (06-13,99)135.85200.20278.85200.20185.90135.85
6 Возрасни + 1 Дете (06-13,99) + 1 Дете ( 00-05,99 )125.40184.80257.40184.80171.60125.40
7 Возрасни + 1 Дете ( 06-13,99)135.85200.20278.85200.20185.90135.85
8 Возрасни146.30215.60300.30215.60200.20146.30
Доплата за Алл. преку HB за возрасен / дете 6-13,997,70 / 4,00
Доплата ( НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  преку HB и AI
Божиќна вечера - 30.00 € за возрасен и 20.00 € за дете од  02 до 13,99 год.
Доплата ( ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  преку HB и AI
Новогодишна Вечера - 65.00 € за возрасен и 35.00 € за дете од  02 до 13,99 год.
Минимум ноки114111

Цените се изразени во евра

Попусти за рани резервации

20% Попуст за резервации направени до 30.09.2019 и платени 100% до 10.10.2019; / не се однесуваат за 28.12.-01.01/
15 % Попуст за резервации направени од01.10.2019 до 15.11.2019 и платени 100% до 20.11.2019 / не се однесуваат за 28.12.-01.01
10 % Попуст за резервации направени од16.11.2019 до 15.12.2019 и платени 100% до 20.12.2019 / не се однесуваат за 28.12.-01.01

Дневни(дополнителни) попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12
за престој во период 01.12.-19.12.2019 и 19.01.-11.04.2020

* Допол.попуст се комбинираат со попустот за рани резервации,
единствено со резервации направени со попуст од 10% за рани резервации
и се однесува единствено на НВ цените!

Редовна Понуда | Зима 2019/20

MURITE CLUB - AZALIA BUILDING 4*HB/ALL
DBL De Luxe -min 2; max 2;01.12-19.1220.12-27.1228.12-01.0102.01-18.0119.01-20.0221.02-11.04
по лице во DBL De Luxe HB24.2035.2050.6035.2033.0024.20
SGL De Luxe ROOM (max 1 adl+1 Дете 0-5,99 год..)36.3052.8075.9052.8049.5036.30
DBL De Luxe ROOM48.4070.40101.2070.4066.0048.40
1 Возрасен + 1 Дете (06-13,99)36.3052.8075.9052.8049.5036.30
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 4 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-01.0102.01-18.0119.01-20.0221.02-11.04
по лице во App 1-bedroom DE Luxe HB28.6039.6058.3039.6037.4028.60
Наем APP 1-Bedroom De Luxe /2 Лице/57.2079.20116.6079.2074.8057.20
Наем APP 1-Bedroom De Luxe /1 Лице/ 57.2079.20116.6079.2074.8057.20
1 Возрасен + 1 Дете (02-05,99)57.2079.20116.6079.2074.8057.20
1 Возрасен + 1 Дете (06-13,99)57.2079.20116.6079.2074.8057.20
1 Возрасен+2 Дете (02-05,99)57.2079.20116.6079.2074.8057.20
1 Возрасен+2 Дете (06-13,99)57.2079.20116.6079.2074.8057.20
3 Возрасни71.5099.00145.7599.0093.5071.50
2 Возрасни + 1 Дете (02-05,99)57.2079.20116.6079.2074.8057.20
2 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)57.2079.20116.6079.2074.8057.20
2 Возрасни + 2 Дете (02-05,99)57.2079.20116.6079.2074.8057.20
2 Возрасни + 2 Дете (06-13,99)71.5099.00145.7599.0093.5071.50
2 Возрасни + 1 Дете (02-05,99) + 1 Дете ( 06-13,99 )57.2079.20116.6079.2074.8057.20
2 Возрасни + 1 Дете (06-13,99 ) +2 Дете (02-05,99)57.2079.20116.6079.2074.8057.20
2 Возрасни + 2 Дете (06-13,99) + 1 Дете ( 02 - 05,99 )71.5099.00145.7599.0093.5071.50
3 Возрасни + 1 Дете (00-05,99)71.5099.00145.7599.0093.5071.50
3 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)71.5099.00145.7599.0093.5071.50
4 Возрасни85.80118.80174.90118.80112.2085.80
APP 2-Bedroom De Luxe -min 4; max 4+2 или 6 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-01.0102.01-18.0119.01-20.0221.02-11.04
Наем APP 2-Bedroom De Luxe /4 Лице/ HB96.80140.80202.40140.80132.0096.80
5 Возрасни108.90158.40227.70158.40148.50108.90
4 Возрасни + 1 Дете (02-05,99)96.80140.80202.40140.80132.0096.80
4 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)96.80140.80202.40140.80132.0096.80
4 Возрасни + 2 Дете (02-05,99)96.80140.80202.40140.80132.0096.80
4 Возрасни + 2 Дете (06-13,99)108.90158.40227.70158.40148.50108.90
4 Возрасни + 1 Дете (06-13,99) + 1 Дете ( 00-05,99 )96.80140.80202.40140.80132.0096.80
5 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)108.90158.40227.70158.40148.50108.90
6 Возрасни121.00176.00253.00176.00165.00121.00
APP 3-Bedroom De Luxe-min 6; max 6+2 или 8 ad01.12-19.1220.12-27.1228.12-01.0102.01-18.0119.01-20.0221.02-11.04
Наем APP 3-Bedroom De Luxe /6 Лице/ HB145.20211.20303.60211.20198.00145.20
7 Возрасни157.30228.80328.90228.80214.50157.30
6 Возрасни + 1 Дете (02-05,99)145.20211.20303.60211.20198.00145.20
6 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)145.20211.20303.60211.20198.00145.20
6 Возрасни + 2 Дете (02-05,99)145.20211.20303.60211.20198.00145.20
6 Возрасни + 2 Дете (06-13,99)157.30228.80328.90228.80214.50157.30
6 Возрасни + 1 Дете (06-13,99) + 1 Дете ( 00-05,99 )145.20211.20303.60211.20198.00145.20
7 Возрасни + 1 Дете (06-13,99)157.30228.80328.90228.80214.50157.30
8 Возрасни169.40246.40354.20246.40231.00169.40
Доплата за Алл. преку HB за возрасен / дете 6-13,997,70 / 4,00
Доплата ( НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  преку HB и AI
Божиќна вечера - 30.00 € за возрасен и 20.00 € за дете од  02 до 13,99 год.
Доплата ( ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  преку HB и AI
Новогодишна Вечера - 65.00 € за возрасен и 35.00 € за дете од  02 до 13,99 год.
Минимум ноки114111

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk