Coral Blue Beach

http://www.coralblue.gr/
63100 Gerakini, Halkidiki
Геракини

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛОТ Е РЕНОВИРАН во 2016-та година

Совршено место за ФАМИЛИЈАРЕН ОДМОР

sea
0 m
sea
БЕСПЛАТНО
sea
Појадок и вечера
HB
sea
БЕСПЛАТНО
2 деца до 12г.
sea
БЕСПЛАТНО
sea
БЕСПЛАТНО
на јавни места

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Hotel - Nea Moudania,  14 km | Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km | Hotel - Psakoudia 7,6 km | Hotel - Metamorfosi 17,5 km  | Hotel - Nikiti 24 km

Плажа: Приватна плажа, песочна. БЕСПЛАТНО за секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера)

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција и на барот покрај плажа

Сместување: сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса.
Чистење на собите: 6 пати неделно;
Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини: Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесни освежување, коктели и вкусна ужина.
 Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нуда повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

За деца: Децата можат да во својата забава со целосна безбедност. Во склоп на хотелот работи детски клуб за нашите најмали пријатели!

Спорт и забава:  Спортски терени на самата плажа со, пинг понг


Локацијата, песочната плажа, уредуванњето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца...ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”  Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

Хотелот има вкупно 70 соби: двокреветни соби (22м2), Двокреветни бунгалов (26м2), Двокреветни лофт (30м2), Двокреветни супериор (28м2), Фамилијарни соби со конектирана врата (48м2), Фамилијарни соби со кревет на спрат (28м2)

Двокреветна соба-Double Room: Брачен лежај - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов-Double Bungalow: 2 одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0-11,99) или 3 возрасни
Двокреветни лофт-Double Loft Room: брачен лежај и одвоен кревет - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0-11,99) или 3 возрасни
Двокреветна супериор-Double Superior:брачен лежај и одвоен кревет - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години) или 2 возрасни
Фамилијарна соба со кревет на спрат-Family Room with bunk bed: брачен лежај или 1 одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0-11,99 години) или 3 возрасни.
Фамилијарна соба со конектирана врата-Family Connected Rooms: 2 спални соби, ходник, 2 клими, 2 телевизори, 1 купатило - Максимум сместување 4 возрасни или 2 возрасни + 3 деца (0-11,99 години)
Тип на дополнително легло: на расклопување.

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) бесплатно - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Информации за објектот

Далечина од морето: 0 m

далечина од

Песочна плажа: 0 m
Далечина од центарот

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Интернет Кафе
Чадори и лежалки на плажа
Бесплатен паркинг
Рецепција 24/7
Бар на плажа
Приватна плажа

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Одбојка на плажа

сите соби се опремени со

ТВ
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Балкон или Тераса
Бебешко креветче
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 40.276520
Y координати: 23.428868
ТерминУслугаDoubleBungalowFamily Bunk Bed
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
27.05-03.06.20187 HB190 €200 €225 €
03.06-10.06.20187 HB210 €225 €245 €
10.06-17.06.20187 HB249 €260 €280 €
17.06-24.06.20187 HB279 €290 €310 €
24.06-01.07.20187 HB299 €310 €330 €
01.07-08.07.20187 HB335 €350 €370 €
08.07-15.07.20187 HB375 €389 €410 €
15.07-22.07.20187 HB415 €429 €445 €
22.07-29.07.20187 HB435 €445 €465 €
29.07-05.08.20187 HB435 €445 €465 €
05.08-12.08.20187 HB435 €445 €465 €
12.08-19.08.20187 HB435 €445 €465 €
19.08-26.08.20187 HB415 €429 €445 €
26.08-02.09.20187 HB355 €369 €389 €
02.09-09.09.20187 HB289 €300 €320 €
09.09-16.09.20187 HB229 €245 €260 €
16.09-23.09.20187 HB200 €215 €235 €
Две деца до 11,99 години БЕСПЛАТНО
Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


Цената вклучува:
• 7 ноќевања со појадок и вечера
• Две деца до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;
• БЕСПЛАТНО користење на 2 лежалки и чадор по соба
• Користење на клима уред
• Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
• Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

Доплати:
• Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
• Трето дете од 0-11,99 години 30€ на ноќ;
• За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Напомена:
• сите Double (двокреветни соби) се реновирани и имаат брачен лежај.
Во двокреветните има можност за дополниотелно легло или baby cot.
• Family bunk bed собите се реновирани и имаат или кревети на спрат или трето дополнително легло (најсоодветни за деца до 11,99г.).

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
• 04:00 h Скопје (Дрводекор)
• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
• 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk