KEMPINSKI GRAND ARENA

stars
www.kempinski.com/en/bansko/hotel-grand-arena
96 Pirin Street, 2770 Bansko
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација
 
 КЕМПИНСКИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА - БАНСКО

Доживејте луксузен престој во најмодерниот зимски ресорт на Балканот и откријте ја мистеријата на еден од најзначајните културно - историски центри во Бугарија. Сместен во срцето на Пирин планина, КЕМПИНСКИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА е идеално место за Вашиот безгрижен одмор. Добредојдени сте во овој уникатен планински и СПА ресорт каде времето никогаш нема да Ви биде доволно за да ги доживеете сите негови содржини. Во зима дојдете за скијање и сноубординг или во лето на планински одмор исполнет со велосипедизам, прошетки по планината или параглајдерство. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа главната станица на ски - лифтот кој Ве качува на највисоките снежни врвови. Хотелот е на само неколку минути од центарот на Банско, а таму ќе најдете многубројни традиционални меани, музеи и продавници. Со толку одличен избор на активности за Вас секогаш ќе постои причина да се вратите овде.
 
Опис на соби:
 • Double Deluxe: (35 - 40 m) има два кревета или еден брачен кревет, мини бар, клима, греење, ТВ, телефон, сеф, купатило;
 • Double Executive: (40 - 42 m) има француски лежај, директен пристап до SPA&Welness центарот.
 • Јunior Suite: (45 m) има брачен кревет, дневна соба, клима, сеф, мини бар, ДВД, купатило со туш кабина, балкон;
 • Deluxe Suite: (70 m) има спална со француски лежај, дневна соба, клима, сеф, мини бар, балкон, ДВД, купатило со туш кабина, интернет;
 • Аlpine Suite: (80 m) има одвоена спална со брачен кревет, дневна, клима, мини бар, сеф, ДВД, балкон, интернет, сауна и џакузи во тоалетот.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: 0035974988888
Контакт телефон: 0035974988888
Контакт Факс: 00359074988560
Не-барај услуги за дестинациите

далечина од

Далечина од центарот: 800 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Факс
Интернет
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Бар во хотелот
Интернет Кафе
Сеф на рецепција
Ресторан а ла карт
Број на сали за состаноци: 4
Салон за убавина
Велнес центар
Хотелски паркинг
Пристап за хендикепирани лица
Чадори и лежалки на базен
Детско катче
Лифт
Гаража на барање
Винарска Визба
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Вечерна музика
Куглана
Надворешен базен
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Тениски терени
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Бежичен интернет
Простор за седење
Сеф во соба
Џакузи
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Балкон или Тераса

локација

X Координати: 41.82707905530193
Y координати: 23.478351831436157

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Ледена соба (бесплатно)
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум
AlphaSphere сеанса

Кемпински Гранд Арена - Банско

Летна Промоција
За сите викенди во месец Јули 2018
Петок - Сабота

Цена: 85 €

Сместување во Двокреветна Делукс Соба

Цена: 75 €

Сместување во Еднокреветна Делукс Соба


Дете до 11.99 години се сместува Бесплатно со двајца родители на дополнително легло


Во оваа специјална понуда е вклучено:

 • Богат појадок на шведска маса;
 • Бесплатно користење на еден внатрешен и два надворешни базенa;
 • Бесплатно користење на надворешно и внатрешно џакузи;
 • Бесплатно користење на детски надворешен базен;
 • Бесплатно користење на фитнес центарот;
 • Бесплатно користење на финска сауна, санариум, инфра - ред сауна, шок - тушеви, дигиталната детоксикација и користење на единствената снежна соба во Коплетно Новиот СПА центар;
 • Бесплатно користење на Детскиот клуб и Wi - Fi;

Во цената НЕ е вклучено:

 • Туристичка такса од 1 € по лице (+1.99 години) на ден;
 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални патни и хотелски трошоци;

Напомени:

 • Понудата е НА БАРАЊЕ и според Ограничениот број на слободни соби по понудата, која важи за викендите (петок-сабота) за месец Јули 2018;
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност и се пресметуваат по курс од 1€ = 62 ден.

Цени за период пролет - есен 2018

ПериодСезони / денови од неделатаDeluxe roomsExecutive roomJunior suiteSuitesExtra bed
Town viewMountain viewt.vm.vDeluxe suiteAlpine suite
Собаsng.dbl.sng.dbl.sng.dbl.sng./dbl.sng./dbl.sng./dbl.sng./dbl. 
25.05.18 - 30.06.18Петок - Сабота   минимум 2 ноки престој за викенд85.195.4595.45104.65113.85124.2142.6152.95190.9263.3546
Недела - Четврток 72.4581.6581.6590.85101.2110.4129.95139.15167.9239.246
01.07.18 - 02.08.18 Петок - Сабота   минимум 2 ноки престој за викенд110.4119.6119.6129.95139.15148.4167.9177.1216.2287.546
Недела - Четврток 95.45104.65104.7113.85124.2133.4152.95162.15200.1277.1546
03.08-11.08Понеделник - Недела110.4119.6119.6129.95139.15148.4167.9177.1216.2287.546
12.08.18 - 08.09.18Петок - Сабота   минимум 2 ноки престој за викенд110.4119.6119.6129.95139.15148.4167.9177.1216.2287.546
Недела - Четврток 95.45104.65104.7113.85124.2133.4152.95162.15200.1277.1546
09.09.18 - 30.11.18Петок - Сабота   минимум 2 ноки престој за викенд85.195.4595.45104.65113.85124.2142.6152.95190.9263.3546
Недела - Четврток 72.4581.6581.6590.85101.2110.4129.95139.15167.9239.246

Цените се дадени во евра и се пресметуваат по курс од 1€ = 62 ден

Во цената е вклучено:

 • 60 дена однапред направена резервација;
 • Цените се дадени по соба на ден со вклучен појадок;
 • Вклучено бесплатно користење на 2 типа на сауна (Финска, Био сауна);
 • Вклучено бесплатно користење на парни бањи (Турска бања, арома парна бања);
 • Вклучена ледена соба и фитнес сала;
 • Вклучено користење на детско катче;
 • Интернет;
1adl + 2 chd (0 - 5.99) - single room1adl + 2 chd (6 - 11.99) - suite rates + 25 EUR
1adl + 2 chd (6 - 11.99) - double room + 25 EUR1adl + 2 chd (0-5.99 & 6-11.99) - suite rates
1adl + 2 chd (0-5.99 & 6-11.99) - double room2adl + 1 or 2 chd (0-5.99) - suite rates
2adl + 1 chd (0 - 5.99) - double room2adl + 2 chd (6-11.99) - suite rates + 50 EUR
2adl + 1 chd (6 - 11.99) - double room + 25 EUR2adl + 1chd(6-11.99) or 2chd(0-5.99)&1chd(6-11.99) - suite rates + 25 EUR

Специјална понуда:

 • Период 25.05 - 30.06 - децата до 11.99 години. Се сместуваат бесплатно на дополнително легло со две возрасни лица;
 • Период 25.05 - 30.11.18, освен за периодот 03.08 - 11.08.2018;
 • * При резервирање на 3 ноќи за време на викенд, се пресметува по неделна цена;
 • ** Една бесплатна вечера на 3 степено мени, која се служи на вториот ден од престојот;
 • *** - 15% попуст за консумација во Лоби Барот во време од 17:00 до 19:00 часот;
 • **** Бесплатен надворешен обезбедуван паркинг;
 • Период од 25.05 - 30.06 / 09.09 - 30.11.2018 - попуст:
  • 7=6;
  • Бесплатен upgrade на соба;
  • Бесплатен ран chеck in и доцен check out до 14:00 часот;

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk