RILA

stars
http://www.rilaborovets.com/en
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Опис на соби:
*STANDARD TWIN ROOM - 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*SUPERIOR Twin or Double room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*Interconnecting SUPERIOR Twin /Double rooms: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата - калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/DBL Rooms.

*SUPERIOR Family room - 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.

*SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса.

Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон. 

далечина од

Далечина од центарот: 50 m
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Ресторан а ла карт
Казино
Салон за убавина
Велнес центар
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Дискотека
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Игралишта за деца
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Греење
Клима Уред
Кујна (во студија)

локација

X Координати: 42.265133
Y координати: 23.606806

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Фитнес
СПА центар

Early bookings:

10 % ПОПУСТ за резервации направени до 15.10.2017 и 100% уплатени до 20.10.2017HALF BOARD
STANDARD TWIN ROOM RESORT VIEW-минимум 2; максимум 2+1 17.12-27.12.17;
05.03-17.03.18
28.12-06.01.1807.01-13.01.18;
28.01-24.02.18
14.01-27.01.18;
25.02-04.03.18
18.03-05.04.18
По лице во STANDARD TWIN ROOM RESORT VIEW HB53.989.172.658.339.6
SGL RESORT VIEW ROOM80.9133.7108.987.559.4
TWIN RESORT VIEW ROOM /2 Adults/107.8178.2145.2116.679.2
1 adult + 1 Chd (0-1,99)91.6151.5123.499.167.3
1 adult + 1 Chd (02-11,99)91.6151.5123.499.167.3
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)118.6196.0159.7128.387.1
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)118.6196.0159.7128.387.1
STANDARD TWIN ROOM SLOPE VIEW -минимум 2; максимум 2+1 17.12-27.12.17;
05.03-17.03.18
28.12-06.01.1807.01-13.01.18;
28.01-24.02.18
14.01-27.01.18;
25.02-04.03.18
18.03-05.04.18
По лице во STANDARD TWIN ROOM SLOPE VIEW HB57.292.475.961.642.9
SGL SLOPE VIEW ROOM85.8138.6113.992.464.4
TWIN SLOPE VIEW ROOM /2 Adults/114.4184.8151.8123.285.8
1 adult + 1 Chd (0-1,99)97.2157.1129.0104.772.9
1 adult + 1 Chd (02-11,99)97.2157.1129.0104.772.9
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)125.8203.3167.0135.594.4
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)125.8203.3167.0135.594.4
SUPERIOR TWIN/DBL ROOM  RESORT VIEW -минимум 2;
максимум 2+1 
17.12-27.12.17;
05.03-17.03.18
28.12-06.01.1807.01-13.01.18;
28.01-24.02.18
14.01-27.01.18;
25.02-04.03.18
18.03-05.04.18
По лице во SUPERIOR TWIN/DBL ROOM RESORT VIEW HB64.9108.990.270.447.3
SGL SUPERIOR RESORT VIEW ROOM97.4163.4135.3105.671.0
SUOERIOR TWIN/DBL ROOM RESORT VIEW ROOM /2 Adults/129.8217.8180.4140.894.6
1 adult + 1 Chd (0-1,99)110.3185.1153.3119.780.4
1 adult + 1 Chd (02-11,99)110.3185.1153.3119.780.4
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)142.8239.6198.4154.9104.1
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)142.8239.6198.4154.9104.1
SUPERIOR TWIN/DBL ROOM SLOPE VIEW -минимум 2;
максимум 2+1 
17.12-27.12.17;
05.03-17.03.18
28.12-06.01.1807.01-13.01.18;
28.01-24.02.18
14.01-27.01.18;
25.02-04.03.18
18.03-05.04.18
По лице во SUPERIOR TWIN/DBL ROOM SLOPE VIEW HB69.3112.293.573.750.6
SGL SUPERIOR SLOPE VIEW ROOM102.3168.3140.3110.675.9
SUOERIOR TWIN/DBL ROOM SLOPE VIEW ROOM /2 Adults/138.6224.4187.0147.4101.2
1 adult + 1 Chd (0-1,99)117.8190.7159.0125.386.0
1 adult + 1 Chd (02-11,99)117.8190.7159.0125.386.0
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)152.5246.8205.7162.1111.3
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)152.5246.8205.7162.1111.3
SUPERIOR FAMILY ROOM  RESORT VIEW -минимум 2;
максимум 2+2
17.12-27.12.17;
05.03-17.03.18
28.12-06.01.1807.01-13.01.18;
28.01-24.02.18
14.01-27.01.18;
25.02-04.03.18
18.03-05.04.18
По лице во SUPERIOR FAMILY ROOM RESORT VIEW HB64.9108.990.270.447.3
SUOERIOR  FAMILY ROOM RESORT VIEW ROOM /2 Adults/129.8217.8180.4140.894.6
1 adult + 1 Chd (0-1,99)110.3185.1153.3119.780.4
1 adult + 1 Chd (02-11,99)110.3185.1153.3119.780.4
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)142.8239.6198.4154.9104.1
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)142.8239.6198.4154.9104.1
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)175.2294.0243.5190.1127.7
SUPERIOR FAMILY ROOM  SLOPE VIEW -минимум 2;
максимум 2+2 
17.12-27.12.17;
05.03-17.03.18
28.12-07.01.1808.01-13.01.18;
28.01-24.02.18
14.01-27.01.18;
25.02-04.03.18
18.03-05.04.18
По лице во SUPERIOR FAMILY ROOM SLOPE VIEW HB69.3112.293.573.750.6
SUOERIOR  FAMILY ROOM SLOPE VIEW ROOM /2 Adults/138.6224.4187.0147.4101.2
1 adult + 1 Chd (0-1,99)117.8190.7159.0125.386.0
1 adult + 1 Chd (02-11,99)117.8190.7159.0125.386.0
1 Adult + 2 Chd (02-11,99)152.5246.8205.7162.1111.3
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)152.5246.8205.7162.1111.3
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)187.1302.9252.5199.0136.6
SUPERIOR SUITE RESORT VIEW -минимум 2+1;
максимум 4+1 или 4 возрасни 
17.12-27.12.17;
05.03-17.03.18
28.12-06.01.1807.01-13.01.18;
28.01-24.02.18
14.01-27.01.18;
25.02-04.03.18
18.03-05.04.18
По лице во SUPERIOR SUITE RESORT VIEW HB97.4163.4135.3105.671.0
SUPERIOR SUITE RESORT VIEW - Single use194.7326.7270.6211.2141.9
SUPERIOR SUITE RESORT VIEW ROOM /2 Adults/194.7326.7270.6211.2141.9
SUPERIOR SUITE RESORT VIEW  + EXTRA BED /3 Adults/214.2359.4297.7232.3156.1
SUPERIOR SUITE RESORT VIEW  + 2 EXTRA BED /4 Adults/233.6392.0324.7253.4170.3
1 Adult + 3 Chd (02-11,99)204.6431.2357.2221.1151.8
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)194.7326.7270.6211.2141.9
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)214.2359.4297.7232.3156.1
3 Adults + 1 Chd (02-11,99)214.2359.4297.7232.3156.1
4 Adults + 1 Chd (02-11,99)233.6392.0324.7253.4170.3
SUPERIOR SUITE SLOPE VIEW -минимум 2+1;
максимум 4+1 или 4 возрасни 
17.12-27.12.17;
05.03-17.03.18
28.12-06.01.1807.01-13.01.18;
28.01-24.02.18
14.01-27.01.18;
25.02-04.03.18
18.03-05.04.18
По лице во SUPERIOR SUITE SLOPE VIEW HB102.3168.3140.3110.675.9
SUPERIOR SUITE SLOPE VIEW - Single use204.6336.6280.5221.1151.8
SUPERIOR SUITE SLOPE VIEW ROOM /2 Adults/204.6336.6280.5221.1151.8
SUPERIOR SUITE SLOPE VIEW  + EXTRA BED /3 Adults/225.1370.3308.6243.2167.0
SUPERIOR SUITE SLOPE VIEW  + 2 EXTRA BED /4 Adults/245.5403.9336.6265.3182.2
1 Adult + 3 Chd (02-11,99)214.5444.3370.3231.0161.7
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)204.6336.6280.5221.1151.8
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)225.1370.3308.6243.2167.0
3 Adults + 1 Chd (02-11,99)225.1370.3308.6243.2167.0
4 Adults + 1 Chd (02-11,99)245.5403.9336.6265.3182.2
Доплата за HB
Доплата за A-la-carte вечера: 8€ за возрасен и 4.5€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 год - не користи услуги.
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна Вечера на шведска маса - 65€ за возрасен и 40€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 год - не користи услуги.
Новогодишна Вечера на сет мени - 95€ за возрасен и 53€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 год - не користи услуги.
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  - on 25.12.2017
Божиќна Вечера на шведска маса - 39€ за возрасен и 23€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 год - не користи услуги.
Божиќна Вечера на сет мени - 58€ за возрасен и 31.5€ за дете од 2 дo 11,99 години. Бебе 00-01,99 год - не користи услуги.
Минимум престој23221
Политика за отказ на резервации (денови пред пристигнување)5301073
Политика за отказ и промена на резервации 
За резервации со Early Booking Попуст:За резервации без Early Booking Попуст:Пенали
30 денови пред пристигнувањеПред денови пред пристигнување (според политика за отказ)Без пенали
29-7 денови пред пристигнување7 дена пред пристигнување 1 ноќ пенали (1ва ноќ од резервацијата) 
6 или помалку денови пред пристигнување, No-show или рано заминување 6 или помалку денови пред пристигнување, No-show  или рано заминување 100% пенали
Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ден

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk