LUCKY BANSKO

stars
http://luckybansko.com/en/
2770 BANSKO, 4-10, KIR BLAGO TODEV STR.
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ LUCKY - BANSKO

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 - 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 - 40 m2), Apartman Deluxe (50 - 55 m2), Apartman Executive (60 - 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 - 85 m2).

  • Studio Luxury: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
  • Apartman Luxury: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
  • Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
  • Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба - бесплатно;
  • Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен; 

Услуга: 

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на:

  • Фитнес сала;
  • Базен со хидромасажери;
  • Сауна, џакузи.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Сеф на рецепција
Салон за убавина
Велнес центар
Спортска сала
Детско катче
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8426
Y координати: 23.4849

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум
Хидроџет
Генератор за мраз
LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5* 
Тип на соба
10.04-07.06.1808.06-29.11.18
STUDIO LUX - Наем 2+1 (дете до 15,99 год)€ 61,2€ 67,0
1-bedroom LUX APP - Наем 2+1 (дете до 15,99 год)€ 71,7€ 77,5
1-bedroom DELUXE APP- Наем 2+2 (дете до15,99 год)€ 89,0€ 100,4
1-bedroom EXECUTIVE APP-Наем 2+2 (дете до 15,99 год)€ 114,8€ 132,0
2-bedroom LUX APARTMENT - Наем 4+1 лица€ 123,4€ 136,8
2-bedroom EXECUTIVE APARTMENT - Наем 4+ 1 лица€ 144,4€ 159,7
Политика за отказ на резервации77
Пенали за отказ на резервации11
Пенали за No show 22
Задолжително: 1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ

*Цената не е валидна за време на празници.

Цената е по соба и вклучува:
*Ноќевање со појадок
*Користење на СПА центар од 8 до 20 часот - базен за возрасни и деца со 33 степени температура на водата, солен базен, ледена соба, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, користење на wi-fi, сеф во собата, игротека од 8:00-20:00;

Попусти:
Еднокреветна соба (Studio Lux) - плаќа 90% од цената за Ѕtudio room

Доплати:
Дополнително лице над максималниот број на гости во Аpp Delux и Executive -16ЕУР за возрасен / 8,5ЕУР за дете 4-11,99 год.
Доплата за Вечера - 14EUR за взрасен/9EUR за дете од 4-11,99 години
Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk