LUCKY BANSKO

stars
http://luckybansko.com/en/
2770 BANSKO, 4-10, KIR BLAGO TODEV STR.
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот се наоѓа на 450 м od центарот на Банско, и 1,5 км од гондолата.Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Хотелот има 127 соби : Studio Luxury  ( 25-30 м), Apartman Luxury (~35-40 м), Apartman Deluxe (50-55 м), Apartman Executive ( 60-65 м), Apartmani sa 2 sobe (82-85 м).

Studio Luxury
 Една соба со француски лежај,  или два одвоени кревети, софа на пуштање.кујна,сателитска телевизија,телефон,Wi-Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса.

Apartman Luxury спална соба, дневна соба со кујна ,сателитска телевизија,телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен.
Apartman Deluxe голем апартман со спална соба со француски лежај,дневна соба со кујна у камин(само во некој апартмани) трпезарија,TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар,  тоалет ( када / туш ),фен.
Apartman Executive спална соба со брачен кревет,дневна соба со кујна,камин,телевизор,телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар,тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба-бесплатно.
Apartman (2 спални) има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi - Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када/туш), фен.

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на:Фитнес сала, базен со хидромасажери,сауна,џакузи


Opis sobe

Ukupno 127 soba: Studio Luxury  (~ 25-30 m), Apartman Luxury (~ 35-40 m), Apartman Deluxe (~ 50-55 m), Apartman Executive (~ 60-65 m), Apartmani sa 2 sobe (~ 82-85 m).
Studio Luxury Jedna soba sa francuskim francuskim ležajem ili dva odvojena, sofom na razvlačenje, kuhinju, satelitskA TV, telefon,  Wi-Fi internet, sef, mini bar, privatno kupatilo (kada / tuš), fen za kosu.
Apartman Luxury spavaća soba, dnevna soba sa kuhinjom, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada / tuš), fen.
Apartman Deluxe prostran apartman: spavaća soba, francuskim ležajem, dnevni boravak sa kuhinjom i kaminom (samo u nekim apartmanima), trpezarijski sto, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar,  kupatilo ( kada / tuš ), fen.
Apartman Executive spavaća soba pomoćni bračni krevet, dnevni boravak sa kuhinjom, kaminom, televizor, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada / tuš), fen. Nudi usluge - doručak u sobi (besplatno).
Apartman 2 sobe ima dve spavaće sobe i dnevni boravak sa krevetom na razvlačenje, čajna kuhinja, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada/tuš), fen.

Opis sobe

Ukupno 127 soba: Studio Luxury  (~ 25-30 m), Apartman Luxury (~ 35-40 m), Apartman Deluxe (~ 50-55 m), Apartman Executive (~ 60-65 m), Apartmani sa 2 sobe (~ 82-85 m).
Studio Luxury Jedna soba sa francuskim francuskim ležajem ili dva odvojena, sofom na razvlačenje, kuhinju, satelitskA TV, telefon,  Wi-Fi internet, sef, mini bar, privatno kupatilo (kada / tuš), fen za kosu.
Apartman Luxury spavaća soba, dnevna soba sa kuhinjom, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada / tuš), fen.
Apartman Deluxe prostran apartman: spavaća soba, francuskim ležajem, dnevni boravak sa kuhinjom i kaminom (samo u nekim apartmanima), trpezarijski sto, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar,  kupatilo ( kada / tuš ), fen.
Apartman Executive spavaća soba pomoćni bračni krevet, dnevni boravak sa kuhinjom, kaminom, televizor, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada / tuš), fen. Nudi usluge - doručak u sobi (besplatno).
Apartman 2 sobe ima dve spavaće sobe i dnevni boravak sa krevetom na razvlačenje, čajna kuhinja, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada/tuš), fen.

Opis sobe

Ukupno 127 soba: Studio Luxury  (~ 25-30 m), Apartman Luxury (~ 35-40 m), Apartman Deluxe (~ 50-55 m), Apartman Executive (~ 60-65 m), Apartmani sa 2 sobe (~ 82-85 m).
Studio Luxury Jedna soba sa francuskim francuskim ležajem ili dva odvojena, sofom na razvlačenje, kuhinju, satelitskA TV, telefon,  Wi-Fi internet, sef, mini bar, privatno kupatilo (kada / tuš), fen za kosu.
Apartman Luxury spavaća soba, dnevna soba sa kuhinjom, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada / tuš), fen.
Apartman Deluxe prostran apartman: spavaća soba, francuskim ležajem, dnevni boravak sa kuhinjom i kaminom (samo u nekim apartmanima), trpezarijski sto, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar,  kupatilo ( kada / tuš ), fen.
Apartman Executive spavaća soba pomoćni bračni krevet, dnevni boravak sa kuhinjom, kaminom, televizor, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada / tuš), fen. Nudi usluge - doručak u sobi (besplatno).
Apartman 2 sobe ima dve spavaće sobe i dnevni boravak sa krevetom na razvlačenje, čajna kuhinja, TV, telefon, Wi - Fi internet, sef, mini bar, kupatilo (kada/tuš), fen.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Сеф на рецепција
Салон за убавина
Велнес центар
Спортска сала
Детско катче
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8426
Y координати: 23.4849

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум
Хидроџет
Генератор за мраз

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk