GRAND HOTEL BANSKO

stars
http://www.grandhotelbansko.bg/
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ GRAND - BANSKO 


Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• Double rooms (максимум сместување на 2 лица
• Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1;
• 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица;
• 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+1 ;

Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса). 

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно); 
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала; 
• Пеглање (со доплата); 
• Паркинг - бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
• Паркинг пред влез на хотелот - со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)

Опис на соби: 

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;

 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;

 • Apartment:
  • пространи соби над 60 м2

За деца:

• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 

СПА центар:

 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен; 
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна; 
  • Локаниум парна бања; 
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна; 
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.

 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Соби за не-пушачи
Казино
Пристап за хендикепирани лица
Надворешен базен
Детско катче
Лифт
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Сала за конференции
Паркинг ( со доплата)
Паркинг на 50метра
Lounge Bar
Базен за деца

Оброци

Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Фен
Сет пешкири (2 за член)
Бањарки и папучи
Wi - Fi
Централна клима

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Финска сауна
Ароматизирана сауна
Лакониум
Herbal sauna
Сауна со хималаска сол
Alpine relax

GRAND HOTEL - 4* - БАНСКО

 

Дополнителни попусти:

7 = 6 валидно за сезона 1, 2 и 3

Лето 2020 - Цени на ноќ

Сезона1 (Недела-Четврток)2(Петок-Недела)3  
Период01.04.2020 - 06.07.2020,
11.09.2020-30.11.2020
01.04.2020 - 06.07.2020,
11.09.2020-30.11.2020
07.07.2020 -10.09.2020Минимум
сместување
Максимум
сместување
Цени се дадени на ноќ, услуга ALL INCUSIVE
Double standard room(по лице)30.0 €33.6 €38.4 €2 возрасни2 возрасни
Double deluxe room
(по лице)
31.2 €36.0 €40.8 €2 возрасни2 возрасни
+ 1 дете (0-11.99)
Single room49.2 €54.0 €62.4 €1 возрасен1 возрасен
+ 1 (0-6,99)
One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)
минимум 3 цели суми (од цената за dbl standard)2 возрасни3 воз.
+ 1 деte (0-11,99)
Two-bedroom apartment
(цена за 4 лица)
минимум 4 цели суми (од цената за dbl standard)4 возрасни4 возрасни
+ 1 дете(0-11.99)
Executive room
(по лице)
51.6 €52.8 €58.8 €2 возрасни2 возрасни

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 годинибесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години-100%
Дете од 6-11.99 години-50%
Трет Возрасен / Пети возрасен-30%

Цената вклучува:

 • Ноќевање на услуга ALL INCLUSIVE
 • Користење на СПА услуги: арома сауна, финска сауна, солена сауна, парна бања, панорамска парна бања, лакониум, релакс соба, џакузи и внатрешен АКВАТОНИЧЕН базен, детски базен, леден базен и ледена кофа;
 • Нова фитнес сала од ланецот на Pulse.

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса од 1 еур по лице на ден

Забелешки:

 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
 • ЦЕНИТЕ НЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА  НАЦИОНАЛНИ И ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ ПРАЗНИЦИ!

Пакет - 24 Мај
Цени се дадени по лице за 3 ноќи ALL INCUSIVE

 Период22.05-25.05Минимум сместувањеМаксимум сместување
Цени се дадени по лице за 3 ноќи ALL INCUSIVE
Double standard room
(по лице)
105.0 €2 возрасни2 возрасни
Double deluxe room
(по лице)
115.0 €2 возрасни2 возрасни + 1 дете (0-11.99)
Single room170.0 €1 возрасен1 возрасен + 1 (0-6,99)
One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)
минимум 3 цели суми
(од цената за dbl standard)
3 возрасни3 воз. + 1 деte (0-11,99)
Two-bedroom apartment
(цена за 4 лица)
минимум 4 цели суми
(од цената за dbl standard)
4 возрасни4 возрасни + 1 дете(0-11.99)
Executive  room
(по лице)
170.0 €2 возрасни2 возрасни

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 годинибесплатно - спие во кревет за родители
(нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години-100%
Дете од 6-11.99 години-50%
Трет Возрасен / Пети возрасен-30%

Цената вклучува:

 • Ноќевање на услуга ALL INCLUSIVE
 • Користење на СПА услуги: арома сауна, финска сауна, солена сауна, парна бања, панорамска парна бања, лакониум, релакс соба, џакузи и внатрешен АКВАТОНИЧЕН базен
 • Детски базен, леден базен и ледена кофа;
 • Нова фитнес сала од ланецот на Pulse

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1 еур по лице на ден
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.



Let's socialize




© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020



Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk