GRAND HOTEL BANSKO

stars
http://www.grandhotelbansko.bg/
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ GRAND - BANSKO 


Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 - 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 - 40 m²);
• 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 - 40 m²);
• 38 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 - 60 m²);
• 14 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 - 80 m²);

Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса). 

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно); 
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала; 
• Продавница;
• Пеглање (со доплата); 
• Обезбеден паркинг (со доплата); 
• Паркинг необезбеден (бесплатно); 

Опис на соби: 

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Балкон;
  • Чистење на собата - секој ден;
  • Промена на постелнина - 2 пати неделно;
  • Промена на крпи - секој ден;
 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Чистење на собата - секој ден;
  • Промена на постелнина - 2 пати неделно;
  • Промена на крпи - секој ден;
  • Софа кревет;
 • Apartment:
  • Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

За деца:

• Базен за деца;
• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 

СПА центар:

 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен; 
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна; 
  • Локаниум парна бања; 
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна; 
  • Солена сауна; 
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.

хотел

Не-барај услуги за дестинациите

далечина од

Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Интернет
Соби за не-пушачи
Велнес центар
Хотелски паркинг
Пристап за хендикепирани лица
Бар на базен
Лифт

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Бежичен интернет
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Клима Уред (во некои од собите)
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Сет пешкири (2 за член)

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832

GRAND HOTEL - 4* - БАНСКО


Редовен Ценовник | Лето / Есен 2018

GRAND HOTEL 4* - BANSKO
www.grandhotelbansko.bg
Период01.04.2018 -
06.07.2018
07.07.2018 -
10.09.2018
11.09.2018 -
30.11.2018
Максимум сместување
ALL INCLUSIVE
DBL Standard Room - Цена по лице2+029€33.0 €34.8€2
DBL DELUXE - цена по лице 2+129€33.0 €34.8 €2+1
Single Room1+145.0 €55.0 €56.4 €1
Apartment 1 Bedroom 2+2Минимум 3 лица плаќат основна цена 3 х 100%2+2
Apartment 2 Bedroom4+2Минимум 4 лица плаќат основна цена 4 х 100%4+2
Executive Room - цена по лице2+044.0 €47.0 €44.0 €2
Минимум сместување343 
Попусти за користење на дополнителни легла (попуст од цената за возрасен на редовно легло)
Возрасен над 12 години на дополнително легло Плаќа редовна цена
Дете од 6 - 11.99 години на дополнително легло -100%
Дете 0 - 5.99 години-100%

Цените се изразени во евра

All Inclusive концепт:

 • Појадок: 07:45 - 10:30 во основен ресторан;
 • Brunch (кроасани, крекери, пијалоци): 11:00 - 12:00 во lounge bar;
 • Ручек: 13:00 - 15:00 во основен ресторан;
 • Happy hours (овошје, сендвичи, тортички, пијалоци): 16:00 - 17:00 во основен ресторан;
 • Вечера: 19:00 - 21:30 во lounge bar;
 • Кафе, чај, сок, домашен алкохол, пиво, од 10:00 - 21:30 во основен ресторан;
 • Користење на инфраред сауна, арома сауна, солена сауна, финска сауна, џакузи, парна бања, хамам, базен, базен за деца, леден базен, фитнес: 09:00 - 21:00;
 • All inclusive програмата почнува со ручек на денот на пристигнување и завршува со brunch на денот на напуштање на хотелот!

Цените се однесуваат на вечер и вклучуваат:

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE по програма;
 • Бесплатно користење на внатрешен акватоничен базен;
 • Надворешен базен за деца;
 • Џакузи;
 • Арома сауна;
 • Инфра - црвена сауна;
 • Солена сауна;
 • Финска сауна;
 • Релакс зона;
 • Лакониум;
 • Панорама парна бања;
 • Шок базен;

Забелешка:

Цените НЕ се валидни за национални празници.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ.

8 - ми Декември
Пакет цени за 2 / 3 ноќевања

Пакет 1: 3 ноќевања со појадок и вечера - 77€ по лице (DBL standard) | 84€ по лице (DBL deluxe) | 112€ по лице (app 1 bedroom min 2 pax)

Пакет 2: 2 ноќевања со појадок и вечера - 59€ по лице (DBL standard) | 70€ по лице (DBL deluxe) | 61€ по лице (app 1 bedroom min 3 pax)

Попусти:

 • Дете од 0 - 1.99 години - бесплатно
 • Дете од 0-5.99 години - бесплатно
 • Дете од 6-11.99 години - 50% попуст
 • Трет Возрасен / Пети возрасен - 30% попуст

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

 • Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден;

Нова Година 2019

28.12.2018 - 01.01.2019

Пакет 4 ноќи

Цена по лице во двокреветна стандардна соба - 295 €

Цена по лице во апартман со 1 спална - 348€

*минимум 2 лица во соба

Цената вклучува:

 • 4 Ноќевања со појадок и вечера на шведска маса;
 • Новогодишна вечера на 31.12;
 • Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба;
 • Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар;
 • Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел;

Попусти:

 • Дете од 0 - 1.99 години - бесплатно;
 • Дете од 0-5.99 години - бесплатно;
 • Дете од 6-11.99 години - 50% попуст;
 • Трет Возрасен - 30% попуст.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk