GRAND HOTEL BANSKO

stars
http://www.grandhotelbansko.bg/
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ GRAND - BANSKO 


Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.  
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²). 
Услуга: Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса) 

ХОТЕЛСКА СОДРЖИНА:

• Ресторан
• Лоби бар 
• сеф (бесплатно) 
• room service   
• СПА центар 
• Салон за убавина
• Конференциска сала 
• Продавница
• Пеглање (со доплата) 
• обезбеден паркинг (со доплата) 
• паркинг необезбеден (бесплатно) 

 

ОПИС НА СОБИ: 

DOUBLE ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• балкон
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден

LUXURY ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден
• софа кревет

APARTMENT:
• дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални

ЗА ДЕЦА:
• базен за деца 
• детско креветче - бесплатно 
• столче за хранење - бесплатно
• електронски игри - со доплата

SKI:
• транспорт до гондола лифт - бесплатно  
• ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно 

СПА центар:
Бесплатно користење на:
• внатрешен базен 
• фитнес
• џакузи 
• сауна
• инфрацрвена сауна 
• локаниум парна бања 
• релакс соба
• хамам
• финска сауна 
• солена сауна 
• арома сауна 

Со доплата:
• масажа
хотел

Не-барај услуги за дестинациите

далечина од

Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Интернет
Соби за не-пушачи
Велнес центар
Хотелски паркинг
Пристап за хендикепирани лица
Бар на базен
Лифт

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Бежичен интернет
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Клима Уред (во некои од собите)
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Сет пешкири (2 за член)

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832

Викенд понуда 14.06-17.06.2018
*2 ноќевања 57ЕУР по лице
*3 ноќевања 86ЕУР по лице


СПЕЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА за престој во ЈУНИ и ЈУЛИ
7 ноќевања на ALL INCLUSIVE - 169ЕУР по лице (за престој во период од 07.06-06.07.2018
7 ноќевања на ALL INCLUSIVE - 193ЕУР по лице (за престој во период од 07.07-31.07.2018


Дополнителни попусти


За уплатени 6 ноќевања добивате 1 ноќ гратис (6=7) , валидно за резервации со период на престој 07.06-31.07.2018.

Поннудата не се комбинира со други специјални понуди или попусти

GRAND HOTEL 4* - BANSKO
www.grandhotelbansko.bg
Период01.04.2018 -
06.07.2018
07.07.2018 -
10.09.2018
11.09.2018 -
30.11.2018
Максимум сместување
ALL INCLUSIVE
DBL Standard Room - Цена по лице2+1
29,0 €
33,0 €
29,0 €
2
DBL DELUXE - цена по лице 2+1
29,0 €
33,0 €
29,0 €
2+1
Single Room1+1
45,0 €
55,0 €
45,0 €
1
Apartment 1 Bedroom 2+2Минимум 3 лица плаќат основна цена 3 х 100%2+2
Apartment 2 Bedroom4+2Минимум 4 лица плаќат основна цена 4 х 100%4+2
Executive Room - цена по лице2+0
44,0 €
47,0 €
44,0 €
2
Минимум сместување343 
Задолжително: 1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ
Цените НЕ се валидни за национални празници. Цените се во ЕУР на вечер и вклучуваат: 
Ноќевање на база ALL INCLUSIVE по програма, бесплатно користење на внатрешен акватоничен базен, надворешен базен за деца, џакузи, арома сауна, инфра црвена сауна, солена сауна, финска сауна, релакс зона, лакониум, панорама парна бања, шок базен. 
Попусти за користење на дополнителни легла (попуст од цената за возрасен на редовно легло)
Возрасен над 12год на дополнително легло Плаќа редовна цена
Дете од 6-11.99год на дополнително легло -100%
Дете 0-5.99год-100%

All Inclusive концепт:
• Појадок 07:45 – 10:30 /основен ресторан/
• Brunch (кроасани, крекери, пијалоци) 11:00 – 12:00 /lounge bar/
• Ручек 13:00 – 15:00 /основен ресторан/
• Happy hours (овошје, сендвичи, тортички, пијалоци) 16:00 – 17:00 /основен ресторан/
• Вечера 19 :00 – 21:30 /lounge bar/
• Кафе, чај, сок, домашен алкохол, пиво, од 10:00 – 21:30 /основен ресторан/
• Користење на инфра ред сауна, арома сауна, солена сауна, финска сауна, џакузи, парна бања, хамам, базен, базен за деца, леден базен, фитнес - 09:00 – 21:00
All inclusive програмата почнува со ручек на денот на пристигнување и завршува со brunch на денот на напуштање на хотелот!


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk