GARDENIA

stars
http://www.parkhotelgardenia.com/?lng=en
72 Tzar Simeon Street 2770, Bansko Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ГАРДЕНИА 

Хотелот се наоѓа на 1 км од центарот на Банско и на 200 метра од гондолата. 

ОПИС НА СОБИ:

Располага со 126 соби: двокреветни ( ~ 20-25 м2 ), апартмани со 1 спална ( ~ 35-50 м2 ) ,Апартман со 2 спални  мин 4 лица            ( ~ 80-100 м2 ).
Сите соби имаат 2 кревета или француски лежај, фрижидер,централно греење,телефон,кабелска телевизија,купатило /туш кабина, фен. Дополнително легло е кревет или софа.

Двокреветна соба
е за 3 возрасни или 2 возрасни особи и дете (под 13 години).

Апартманот со една спална :
има дневна соба, кујна,одвоена спална соба. Апартманот е прилагоден за 4 возрасни лица или за 2 возрасни лица или 2 деца (под 13 години).Камин во некои соби.

Апартман со две спални за минимум 4 лица
. Дневна соба,кујна,2 одвоени спални соби.Апартманот е прилагоден за 6 возрасни лица или 4 возрасни лица и 2 дена(под 13 години) Камин во некои од собите.

ДРУГИ УСЛУГИ:

Хотелот има и аква парк

Голем централен базен
2 топли клупи (воздух - вода ) - дел од главниот базен.
Голем базен каде може да се скока во водата. 
2 џакузи , 2 мали базени со мали водопади
За деца : топоган за деца 
 

далечина од

Далечина од центарот: 300 m
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Сеф на рецепција
Велнес центар
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Скијање
Велосипеди за изнајмување
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Греење
Бањарки и папучи
Када

локација

X Координати: 41.835567
Y координати: 23.492282

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум

Hotel Gardenia

JAZZ Festival Offer


GARDENIA 4*. Bansko  - JAZZ Festival Offer 
03.08.2018 - 12.08.2018BBHBALL
p.p. in DBL Economy room 19.4324.5429.66
p.p. in DBL Standard room without balcony 20.4525.5630.68
p.p. in DBL Standard room with balcony 23.0128.1233.23
p.p. in DBL Lux room 30.6835.7940.90
Доплати
Дете до 5.99 ///
Второ дете до 5.99 со 2 возрасни50.00%50.00%50.00%
Дете од 6 до 11.99 на редовно легло70.00%70.00%70.00%
Дете од 6 до 11.99 на дополнително легло60.00%60.00%60.00%
Возрасен на дополнително легло80.00%80.00%80.00%
Single  - од цената по соба80.00%80.00%80.00%
Минимум престој333
Cancellations141414
Cancellation penalty in nights111
NO show penalty in nights111

Цената е изразена во евра / по лице на ноќ

Специјална понуда


Тип на соба12.04.2018 - 30.06.2018*    BB12.04.2018 - 30.06.2018*    HB12.04.2018 - 30.06.2018*    ALL
Услуга Bed and BreakfastHalf BoardAll Inclusive 
По лице во Double Economy room14.3 €18.7 €22.8 €
По лице во Double Standard
room no balcony
14.6 €19.3 €24.8 €
По лице во Double Standard with balcony  room17.3 €21.8 €27.4 €
По лице во Double
LUX room
22.3 €26.7 €32.3 €
По лице во Presidential apartment27.5 €31.9 €37.4 €
Задолжително: 1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ

Цените вклучуваат:

 • 1 ноќевање по лице на избраната услуга;
 • Бесплатно користење на базен, џакузи, сауна и парна бања;
 • Wi Fi, мини сеф во соба;

Намалувања:

 • Дете до 5.99 години - се сместува бесплатно;
 • Второ дете до 5.99 години – 50% попуст од цената за редовно легло;
 • Дете од 6.00 дo 11.99 години на редовно легло користи 30% попуст од цената за редовно легло за возрасен;
 • Дете од 6.00 дo 11.99 години сместено на дополнително легло користи 40% попуст од цената за редовно легло за возрасен;
 • Возрасен сместен на дополнително легло користи 20% попуст од цената за редовно легло;
 • Еднокреветна соба - 20% од цената за double room;

Политика за отказ на резервации:

 • Без пенали за отказ на резервации до 9 дена пред поаѓање, во период:12.04.2018 - 30.06.2018;
 • По овој период 100% пенали;
Период 11.03-15.07 inclBED AND BREAKFASTALL INCLUSIVE
По лице во DBL Economy room 19.429.7
По лице во DBL Standard room without balcony 20.430.7
По лице во DBL Standard room with balcony 23.033.2
По лице во DBL Lux room 30.740.9
Доплата
Дете до 6.99 годБесплатноБесплатно
Второ дете до 6.99 год со 2 возрасни 50%50%
Дете од 7 до 13.99 год на редовно легло70%70%
Дете од 7 до 13.99 год на дополнително легло60%60%
Возрасен на дополнително легло70%70%
Еднокреветна соба - од цената за соба 80%80%
Минимум престој22
Политика за отказ на резевации77
Пенали за отказ на резервација11
Пенали за NO show 11
Задолжително: Туристичка такса 1ЕУР по лице на ноќ

Забелешки:

 • Сместување на база BB или ALL;
 • All inclusive вклучува: Појадок (08:00 - 10:00), Ручек (12:00 - 13:30),Ужина (16:00 - 17:00) и Вечера (19:00 - 21:00). Домашни алкохолни пијалоци. пиво и вино (наливно), за време на ручек и вечера, сок, кафе и чај за време на оброците. Аll inclusive програмата почнува со ужина првиот ден, а завршува со ручек на денот на напуштање на хотелот;
 • Бесплатно користење на базен, џакузи, сауна, парна бања;
 • Wi Fi, мини сеф во соба;

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk