CASA KARINA

stars
http://bansko-casakarina.com/
Bansko 2770, 5 Kralev dvor str
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

​ХОТЕЛ ​CASA KARINA - БАНСКО

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила.

Капацитет и услуга: 

Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи. Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата. Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител. Во лоби барот е обезбеден бесплатен безжичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Подземен паркинг со доплата

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Јавање коњи
Билијард
Скијање
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.824952
Y координати: 23.479103

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
Солариум

CASA KARINA 4* - BANSKO


Редовен Ценовник - Лето 2019

* Не е валидно за време на Велигденските празници 25.04 - 02.05

CASA KARINA 4* AparthotelALL 
Тип на сместување 01.04-30.11
p.p. in Dbl room 26.46
p.p. in Studio 27.56
p.p. in Studio Lux29.26
p.p. in APP 1-bedroom 29.26
p.p. in APP 2-bedroom 28.11
Single room39.93
Возрасен на дополнително легло21.40
Дете 6-11,99 на дополнително легло16.34
Дете  6-11,99 на редовно легло 17.44
Дете до  5,99 на доплнително леглобесплатно 
Периоди на откази во ноќи 3
Минимум престој за денови од неделата  - 1 ден / за време на викенди - 2 дена 

Цените се изразени во евра

Цените се дадени по лице на ноќ и вклучуваат:

Ноќевање , all inclusive програма, внатрешен базент ,сауна, парна бања , фитнес , wireless интернет во целиот хотел, туристичка такса

* Mин.и maкс сместување:

 • Double room - мин 2 возрасни или 1 возрасен + 1 дете 6-11.99 /макс. 3 возрасни или 2 возрасни + 2 деца до 11,99 г
 • Studio - мин 2 возрасни или 1 возрасен + 1 дете 6-11.99 /макс 2 возрасни + 1 дете до 3,99г
 • Studio Lux - мин 2 возрасни или 1 возрасен + 1 дете 6-11.99 / макс. 3 возрасни или 2 возрасни + 2 деца до 11,99г
 • App 1-bedroom - мин 2 возрасни /макс. 3 возрасни или 2возрасни + 1 дете до 11,99 или 2 возрасни + 2 деца до 3,99 г
 • App 2-bedroom - мин 4 возрасни или 2 возрасни + 2 деца 6-11,99 / макс. 5 возрасни или 4 возрасни + 1 дете до 11,99 или 4 возрасни + 2 деца до 11,99 г

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Попусти за рани резервации

30 % Попуст за резервации направени до 15.08.2019 и платено 100% до30.08.2019
25 % Попуст за резервации направени до 01.11.2019 и платено 100% до15.11.2019
20 % Попуст за резервации направени до 01.12.2019 и платено 100% до15.12.2019
15 % Попуст за резервации направени до 15.12.2019 и платено 100% до20.12.2019

Дневни(дополнителни) попусти:

7=6, 9=8, 11=10, 14=12
за резервации со престој во период 01.12.-26.12.2019 и 04.01.-31.03.2020

Попустите НЕ се комбинираат !!

Редовна Понуда | Зима 2019/20

CASA KARINA 4*HB
DBL ROOM -min 1+1; max 2+201.12-21.1222.12-26.1227.12-03.0104.01-06.01 &
11.01-29.02
01.03-31.03
по лице во DBL ROOM HB33.0035.2057.2042.9033.00
SGL ROOM /1 Лице/49.5052.8085.8064.9049.50
DBL ROOM /2 Лица/66.0070.40114.4085.8066.00
1 Возрасен + 1 Дете (04-11,99)55.0058.3094.6070.4055.00
1 Возрасен+ 2 Дете (04-11,99)74.8079.20128.7095.7074.80
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99)83.6089.10146.30107.8083.60
2 Возрасни + 2 Дете (04-11,99)103.40110.00180.40133.10103.40
2 adults + 2 Chd (00-03,99)66.0070.40114.4085.8066.00
2 adults + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)83.6089.10146.30107.8083.60
2 adults + 2 Chd (04-11,99)101.20107.80178.20129.80101.20
STUDIO ROOM -min 1+1; max 2+101.12-21.1222.12-26.1227.12-03.0104.01-06.01 &
11.01-29.02
01.03-31.03
по лице во STUDIO HB35.2036.3060.5045.1035.20
Наем STUDIO /1 Лице/49.5052.8085.8064.9049.50
Наем STUDIO /2 Лица/70.4072.60121.0090.2070.40
1 Возрасен + 1 Дете (04-11,99)57.2059.4097.9072.6057.20
1 Возрасен+ 1 Дете (04-11,99) +1 Дете (0 - 3,99)57.2059.4097.9072.6057.20
2 Возрасни + 1 Дете (00-03,99)70.4072.60121.0090.2070.40
STUDIO LUX ROOM -min 2; max 2+101.12-21.1222.12-26.1227.12-03.0104.01-06.01 &
11.01-29.02
01.03-31.03
по лице во STUDIO LUX HB40.7041.8066.0050.6040.70
Наем STUDIO LUX /2 Лица/81.4083.60132.00101.2081.40
2 Возрасни + 1 Дете (00-03,99)81.4083.60132.00101.2081.40
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99)101.20104.50166.10126.50101.20
2 adults + 2 Chd (00-03,99)81.4083.60132.00101.2081.40
2 adults + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)101.20104.50166.10126.50101.20
2 adults + 2 Chd (04-11,99)121.00125.40200.20151.80121.00
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+1/ 301.12-21.1222.12-26.1227.12-03.0104.01-06.01 &
11.01-29.02
01.03-31.03
по лице во APP 1-Bedroom HB44.0046.2066.0050.6044.00
APP 1-Bedroom /2 Лица/88.0092.40132.00101.2088.00
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/114.40121.00178.20135.30114.40
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99)107.80113.30166.10126.50107.80
2 Возрасни + 2 Дете (00-03,99)88.0092.40132.00101.2088.00
2 adults + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)107.80113.30166.10126.50107.80
2 adults + 2 Chd (04-11,99)127.60134.20200.20151.80127.60
APP 2-Bedroom -min 2+2; max 4+1/ 501.12-21.1222.12-26.1227.12-03.0104.01-06.01 &
11.01-29.02
01.03-31.03
по лице во APP 2-Bedroom HB44.0046.2066.0050.6044.00
APP 2-Bedroom /4 Лица/176.00184.80264.00202.40176.00
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Лица/202.40213.40310.20236.50202.40
4 Возрасни + 1 Дете (04-11,99)195.80205.70298.10227.70195.80
4 Возрасни + 2 Дете (00-03,99)176.00184.80264.00202.40176.00
4 adults + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)195.80205.70298.10227.70195.80
4 adults + 2 Chd (04-11,99)215.60226.60332.20253.00215.60
ЗАДОЛЖИТЕЛНО - Новогодишна Вечера Доплата за возрасен /дете 5-11,9995,00 / 50,00
Минимум ноки33553

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

Бесплатно користење на базен, сауна, Фитнес, парна бања.

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Попусти за рани резервации:

25 % Попуст за резервации направени до 01.11.2019 и платено 100% до15.11.2019
20 % Попуст за резервации направени до 01.12.2019 и платено 100% до 15.12.2019

Понуда - 8ми Декември

CASA KARINA 4*
Цена по лице на ноќ на услуга полупансион
Минимум престој 2 ноќи
DBL ROOM -min 1+1; max 2+206.12 - 09.12
по лице во DBL ROOM HB33.00
SGL ROOM /1 Лице/49.50
DBL ROOM /2 Лица/66.00
1 Возрасен + 1 Дете (04-11,99)55.00
1 Возрасен+ 2 Дете (04-11,99)74.80
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99)83.60
2 Возрасни + 2 Дете (04-11,99)103.40
STUDIO ROOM -min 1+1; max 2+106.12 - 09.12
по лице во STUDIO HB35.20
Наем STUDIO /1 Лице/49.50
Наем STUDIO /2 Лица/70.40
1 Возрасен + 1 Дете (04-11,99)57.20
1 Возрасен+ 1 Дете (04-11,99) +1 Дете (0-3,99)57.20
2 Возрасни + 1 Дете (00-03,99)70.40
STUDIO LUX ROOM -min 2; max 2+106.12 - 09.12
по лице во STUDIO LUX HB40.70
Наем STUDIO LUX /2 Лица/81.40
2 Возрасни + 1 Дете (00-03,99)81.40
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99)101.20
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+1/ 306.12 - 09.12
по лице во APP 1-Bedroom HB44.00
APP 1-Bedroom /2 Лица/88.00
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/114.40
2 Возрасни + 1 Дете (04-11,99)107.80
2 Возрасни + 2 Дете (00-03,99)88.00
APP 2-Bedroom -min 2+2; max 4+1/ 506.12 - 09.12
по лице во APP 2-Bedroom HB44.00
APP 2-Bedroom /4 Лица/176.00
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Лица/202.40
4 Возрасни + 1 Дете (04-11,99)195.80
4 Возрасни + 2 Дете (00-03,99)176.00
Минимум ноки2

цените се изразени во евра

Во цената е вклучено :

 • Ноќевање на база полупансион
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Фитнес
 • Wi Fi

Во цената не е вклучено :

 • ДОПЛАТА ЗА All Inclusive - 6€ по лице на ноќ за возрасен / 4€ за дете (4-11,99)
 • Туристичка такса од 1,1 еур по лице на ноќ (2 год.+)
 • Патничко Осигурување
 • Индивидуални трошоци

Напомена :

 • * Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден

Попусти за рани резервации

25 % Попуст за резервации направени до 01.11.2019 и уплата 100% до 15.11.2019
20 % Попуст за резервации направени до 01.12.2019 и уплата 100% до15.12.2019
15 % Попуст за резервации направени до 15.12.2019 и уплата 100% до20.12.2019

Зима 2019/20 - Пакетни цени

CASA KARINA 4*
Пакетни цени 5 ноќи / по соба
Услуга - полупансион (појадок + вечера)
DBL ROOM -min 1+1; max 2+206.01-11.01
SGL ROOM /1 Person/354
DBL ROOM /2 Persons/468
1 adult + 1 Chd (04-11,99)384
1 adult+ 2 Chd (04-11,99)522
2 adults + 1 Chd (04-11,99)588
2 adults + 2 Chd (04-11,99)726

Цените се изразени во евра


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk