INTERHOTEL

stars
Сандански

Име на сместување
Држава
Дестинација

INTERHOTEL - САНДАНСКИ

Interhotel Sandanski е сместен во југозападниот дел на Бугарија, регион добро познат по своите термални извори и лекувачка клима. Сместен е во центарот на Сандански, на само неколку чекори од градскиот Парк, улицата за шопинг и блиску до многу културни и историски знаменитости. Хотелот нуди еден од најголемите медицински центри за третмани и рехабилитација на Балканот.

Капацитет и услуга:

Располага со 3 базена, од кој еден е со термална вода со температура на водата - 38 степени, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар. Комплексот располага и со 5 тениски игралишта со висока технологија, погодни за организирање на професионални турнири. Хотелот нуди конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места опремени со највисоко ниво на опрема за секаков вид семинари и презентации.

Опис на соби:

Interhotel има вкупно 285 двокреветни соби, 8 апартмани, 3 луксузни апартмани, четири лифта, три ресторани, лоби бар и бар покрај базенот.

 • Double Standard Rooms - (180): Максимум сместување на 2 - ца возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години - се сместува бесплатно;
 • Double Lux Rooms - (82): Максимум сместување 2 возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години – се сместува бесплатно;
 • Apartment Deluxe: Опремен со: две одделни соби, купатило, мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, WI - Fi, тераса, крпи и бањарки.

Интерхотел - 4* Сандански


Редовен ценовник 2019 / 2020

ВАЖНО! Поради прочистување надворешните и внатрешните термални базени нема да работат од 25.03 до 28.03

INTERHOTEL**** SANDANSKI01.02.2019-31.01.2020
 Петок - СаботаНедела-Четврток7+
УслугаBBHBBBHBBBHB
Еднокреветна Станадрд соба 61.0 €72.8 €48.7 €60.5 €47.2 €59.0 €
Двокреветна Стандард соба 77.0 €100.5 €61.5 €85.2 €59.5 €83.1 €
Стандард соба - 1 возр.+1 дете(4-11,99г.)64.1 €84.6 €51.3 €71.8 €49.7 €70.3 €
Еднокреветна соба лукс67.2 €79.0 €53.8 €65.6 €51.8 €63.6 €
Двокреветна соба лукс86.7 €110.3 €69.3 €92.8 €66.7 €90.3 €
Лукс соба - 1 возр.+1 дете(4-11,99г.)69.0 €89.5 €55.2 €75.6 €53.3 €73.8 €
Студио стандард125.2 €148.7 €100.0 €123.6 €96.4 €120.0 €
Апартман лукс141.0 €164.6 €112.9 €136.4 €108.7 €132.3 €
Фамилијарен апартман192.3 €215.9 €153.9 €177.4 €145.1 €168.7 €
дополнително легло за дете (12-15,99 г) во соба/студио/апартман28.7 €40.5 €23.1 €34.9 €22.0 €33.8 €
дополнително легло за возрасен во студио/апартман28.7 €40.5 €23.1 €34.9 €22.0 €33.8 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г во соба12.8 €21.5 €10.3 €19.0 €9.7 €18.5 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г во студио или апп0.0 €8.7 €0.0 €8.7 €0.0 €8.7 €
дете до 3,99 г0.0 €0.0 €0.0 €0.0 €0.0 €0.0 €

Цените се изразени во евра по соба на ноќ за 2 лица во соба,
студио или апартман или за 1 лице во еднокреветна собa

*Наведените цени се валидни за период 01.02.2019-31.01.2020, освен за национални празници:

 • Велигден (05.04 - 09.04.2018, "Пролетен одмор" (31.03 - 06.04.2018);
 • 3-ти Март (02.03 - 05.03.2018), "6ти Мај" (04.05 - 07.05.2018), 22 - ри септември (21.09 - 24.09.2018);
 • Божиќ (21.12 - 26.12.2018) и Нова Година (28.12.2018 - 01.01.2019).

Цените вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера);
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар;
 • Користење на затворен базен со минерална вода од 33 степени (полуолимписки размери);
 • Користење на отворен на затворен базен со минерална вода од 33 степени;
 • Користње на отворен термален базен со минерална вода од 38 степени;
 • Лежалки и пешкир покрај базените;
 • Безжичен интернет во целиот хотел;
 • Паркинг;
 • Сеф на рецепција;
 • Туристичко катче со аниматор;
 • Туристичка такса.

СместувањеМинимумМаксимум
Двокреветна соба1 возрасен2 возрасни + 1 дете до 15,99г + 1 дете до 3,99 г
Студио1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11,99г + 1 дете до 3,99 г
Апартман лукс1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 11,99г + 1 дете до 3,99 г
Фамилијарен апартман1 возрасен3 возрасни + 1 дете до 15,99г + 1 дете до 11,99 

Забелешка:

* Во двокреветна соба со одвоени легла, може да се стави единствено бебешко легло.

Пакет - Велигден

INTERHOTEL**** SANDANSKIПакет Велигден (26.04-29.04.2019) 3/4 ноќи
Услуга3BB3 HB4 BB4 HB
Еднокреветна соба +228.80 € 252.3 € 286.7 €319.0 €
Двокреветна соба +302.10 € 355.4 € 374.4 €449.2 €
Еднокреветна соба лукс250.30 € 272.3 € 313.4 €345.6 €
Двокреветна соба лукс334.40 € 387.7 € 417.4 €488.2 €
Студио стандард (2 лица)468.20 € 513.9 € 585.6 €650.3 €
Апартман лукс (2 лица)522.10 € 567.7 € 657.5 €718.0 €
Фамилијарен апартман (2 лица)699.00 € 737.0 € 883.0 €933.3 €
дополнително легло за деца  (12-15,99 г) во соба, студио или апартман118.00 € 146.2 € 145.2 €183.6 €
возрасен на дополнително легло во студио или апартман118.00 € 146.2 € 145.2 €183.6 €
редовно легло за дете 4 - 11,99 г101.00 € 121.0 € 124.6 €154.0 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г. во соба56.50 € 80.0 € 69.2 €98.5 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г. во студио или апартман11.80 € 36.4 € 11.8 €45.2 €
дете до 3,99 г-   € -  € 0.0 €0.0 €

Цените се изразени по соба и вклучуваат:

 • 3/4 ноќевања со појадок или појадок и вечера;
 • Велигденска гозба на 28.04.2019 од 11:30-14:30 часот
 • користење на сауна, парна бања и фитнес центар;
 • користење на затворен базен со минерална вода;
 • користење на отворен базен со минерална вода;
 • користење на отворен термален базен со минерална вода (38 степени);
 • паркинг;
 • безжичен интернет;
 • сеф на рецепција;
 • детско катче и забава со професионален аниматор.
Цените се валидни за престој во период 26.04-29.04.2019 за 3 или 4 ноќи
Хотелот го задржува правото за промена на цените.

Пакет - 6ти Мaj

INTERHOTEL**** SANDANSKIПакет 6-ти Мај (03.05-06.05)  2/3 ноќи
Услуга2 HB3 HB
Еднокреветна соба +121.0 €181.5 €
Двокреветна соба +170.3 €255.4 €
Еднокреветна соба лукс131.3 €197.0 €
Двокреветна соба лукс185.6 €278.5 €
Студио стандард (2 лица)247.2 €370.8 €
Апартман лукс (2 лица)272.9 €409.2 €
Фамилијарен апартман (2 лица)355.0 €532.3 €
дополнително легло за деца  (12-15,99 г) во соба, студио или апартман69.8 €104.6 €
возрасен на дополнително легло во студио или апартман69.8 €104.6 €
редовно легло за дете 4 - 11,99 г58.5 €87.7 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г. во соба38.0 €57.0 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г. во студио или апартман17.5 €26.2 €
дете до 3,99 г0.0 €0.0 €

Цените се изразени по соба и вклучуваат:

 • *2/3 ноќевања со појадок и вечера;
 • користење на сауна, парна бања и фитнес центар;
 • користење на затворен базен со минерална вода;
 • користење на отворен базен со минерална вода;
 • користење на отворен термален базен со минерална вода (38 степени);
 • паркинг;
 • безжичен интернет;
 • сеф на рецепција;
 • детско катче и забава со професионален аниматор.
Цените се валидни за престој во период 03.05-06.05.2019 за 2 или 3 ноќи
Хотелот го задржува правото за промена на цените.

Пакет - 24ти Маj

INTERHOTEL**** SANDANSKIПакет 24-ти Мај (24.05-26.05)  2/3 ноќи
Услуга2 HB3 HB
Еднокреветна соба +121.0 €181.5 €
Двокреветна соба +170.3 €255.4 €
Еднокреветна соба лукс131.3 €197.0 €
Двокреветна соба лукс185.6 €278.5 €
Студио стандард (2 лица)247.2 €370.8 €
Апартман лукс (2 лица)272.9 €409.2 €
Фамилијарен апартман (2 лица)355.0 €532.3 €
дополнително легло за деца  (12-15,99 г) во соба, студио или апартман69.8 €104.6 €
возрасен на дополнително легло во студио или апартман69.8 €104.6 €
редовно легло за дете 4 - 11,99 г58.5 €87.7 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г. во соба38.0 €57.0 €
дополнително легло за дете 4 - 11,99 г. во студио или апартман17.5 €26.2 €
дете до 3,99 г0.0 €0.0 €

Цените се изразени по соба и вклучуваат:

 • *2/3 ноќевања со појадок и вечера;
 • користење на сауна, парна бања и фитнес центар;
 • користење на затворен базен со минерална вода;
 • користење на отворен базен со минерална вода;
 • користење на отворен термален базен со минерална вода (38 степени);
 • паркинг;
 • безжичен интернет;
 • сеф на рецепција;
 • детско катче и забава со професионален аниматор.
Цените се валидни за престој во период 24.05-26.05 за 2 или 3 ноќи
Хотелот го задржува правото за промена на цените.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk