PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

stars
http://www.banskohotelpremier.com/
1 Karamanitza str. P.O. Box 73, 2770 Bansko, Bulgaria
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Овој хотел беше номиниран за најдобар хотел во Бугарија 2010 година од страна на "World Travel Awards", која ја доделува најпрестижната награда во областа на туризмот. Освои награда за најдобар хотел со 5* во Банско за 2009 / 2010 година, како и за најдобар Спа хотел во Бугарија во 2010 година.

Опис на соби:

Извонреден дизајн, комфорни соби, спа центар (затворен базен, џакузи на отворено со топла вода, сауна, ароматизирана сауна, руска бања, фитнес центар), приклучок за интернет, конференциска сала, ресторан, висок квалитет на услуга. Идеално место за ексклузивен зимски одмор.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

хотел

Не-барај услуги за дестинациите

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 700 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Ресторан а ла карт
24 часовна услуга во соба

сите соби се опремени со

Простор за седење
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Дупли лежај или два кревети
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Кафемат

локација

X Координати: 41.822687
Y координати: 23.481791

Premier Luxury Mountain Resort 5*


ПОЧИТУВАНИ,
Ве известуваме дека оваа ски сезона гостите на Premier Luxury Mountain Resort на рецепција можат да купат ВИП ски карти.
Овие карти им овозможуваат на гостите приоритетен пристап до Гондола, без гужви и метежи!

SPO060219

- 10% Попуст за сите типови соби од Executive +Residence + Premier Collection

Период на резервации: 07/02-15/02/2019
Период на престој 07-23/02/2019 вкл

- 15% Попуст за сите типови соби од Smart- Executive +Residence + Premier Collection

Период на престој 24/02-31/03/2019

ВАЖНО: Горенаведената понуда важи за лица на дополнително легло, но не важи за доплати на HB.

Дополнителни попусти:

7=6 валидно за период 01.06-21.12 & 06.01-31.03

Редовен ценовник - на ноќ

Тип на собаМин. лица во собаМакс. лица во соба5/10-1/112/11-29/1130/11-20/1221/12-26/1227/12-5/16/1-24/125/1-10/0311/3-31/3
Минимум ноќи11135222
SMART CLUB
SMART DOUBLE ROOM2 359688513519010115294
SMART DOUBLE MOUNTAIN VIEW2 3687694149204114165106
JUNIOR SUITE2 3 или 2+27080100160224120179110
JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW2 3 или 2+27888108173238132193122
FAMILY SUITE4 2+2121139173276388207310190
EXECUTIVE SUITE4 5 или 4+2128145182292409218328200
EXECUTIVE COLLECTION
EXECUTIVE ROOM2 37281101163229122183112
ALPINE EXECUTIVE ROOM2 37990110175241134196124
SUPERIOR SUITE2 3 или 2+28194117187263140210129
ALPINE SUITE2 3 или 2+290102125199275153223141
COMFORT SUITE 4  4135154193309435231348212
DELUXE SUITE  4  5 или 4+2156178223358503268403245
GRAND RESIDENCE6 6243274336535736410596380
THE RESIDENCE COLLECTION
LUXURY LOFT2 2118132163260359199289184
FAMILY MANOR 4  2+2164188234375528282422259
PRESTIGE SUITE 4  4173197246394554296443271
PRESIDENTIAL SUITE 4  2+2189217271433609326487298
THE PENTHOUSE SUITE 44237271339542762406609373
PREMIER COLLECTION 
ELEGANCE SUITE OPEN PLAN2 2111125155246340189275174
SENIOR SUITE2 2117132163259358198289183
MOUNTAIN SUITE2 2123139171272375208304193
THE HONEYMOON SUITE2 2160180222353487271395250
PIRIN SUITE2 2131147179281384217312200
AMBASSADOR SUITE4 4166189237380534285427261
Попуст за Single соба -20% од цената по соба (Smart Double / Executive Room)

Цените се дадени по соба на ноќ!
Ноќевање со појадок ВВ
Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност
и се пресметува по курс 1 € = 62 ден

ЗАДОЛЖИТЕЛНИ доплати за дополнително лице (Extra ) | 1/12/2018-31/3/2019

 • Возрасен: 38.5 €;
 • Дете (infant) 0 - 2 години: бесплатно;
 • Дете 2-5.99 години: бесплатно;
 • Второ дете 2-5.99 години: 27.5 €;
 • Дете 6-11.99 години: 27.5 €.

Доплати за полупaнсион:

 • Возрасен : 18 €;
 • Дете 6-11.99: 10 €;
 • На 24.12 и 31.12 хотелот работи само на BB

Доплати за Божиќ

 • Божиќна вечера на 24.12 - Dionyssos Restaurant Buffet Gala Dinner | Возрасен: 55€ | Дете 6-11,99 : 35€ | Дете 2-5,99 : 25€;
 • Божиќна вечера на 24.12 - Amvrosia Restaurant Gala Dinner (Set Menu) | Возрасен: 85€ | Дете 6-11,99 : 45€ | Дете 2-5,99: 35€;
 • Божиќен ручек на 25.12 - Amvrosia Restaurant Christmas Lunch (Set Menu) | Возрасен: 55€ | Дете 6-11,99: 35€ | Дете 2-5,99: 25€

Доплати за Нова Година:

 • Новогодишна вечера во Dionyssos Restaurant Buffet Gala Dinner | Возрасен: 95€ | Дете 6-11,99 : 55€ | Дете 2-5,99: 40€;
 • Новогодишна вечера во Amvrosia Restaurant (Set Menu) | Возрасен: 140€ | Дете 6-11,99 : 95€ | Дете 2-5,99: 80€;
 • Новогодишна вечера во Nectar Restaurant (Set Menu)| Возрасен: 140€.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Во цената не е вклучена туристичка такса 1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk