Пребарувај понуди


Име на сместување
Држава
Дестинација
од
до
Категорија
Број на ѕвезди

◦ Сопствен закуп - Грција


• ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ (секоја Недела):
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
 • 04:30 h Радовиш (макпетрол бензинска на излез од Радовиш) Трансфер до Удово
 • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:
 • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола


Време на поаѓање од Грција:
 • 14:15 h (грчко време) од Пефкохори
 • 14:30 h (грчко време) од Ханиоти
 • 14:45 h (грчко време) од Полихроно
 • 15:00 h (грчко време) од Калитеа
 • 15:15 h (грчко време) од Неа Потидеа
 • 15:45 h (грчко време) од Геракини

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори
Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach
• ПРЕВОЗ ПИЕРИА (секоја Сабота):
Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралија
 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
Поаѓање од Грција:
 • 13:30 h локално време, (12:30 h мак.време) Неи Пори
 • 14:00 h локално време, (13:00 h мак.време) Лептокарија
 • 15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралиа


Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk