Currency €Type of vehicle 1-2 days1-2 days3-6 days7-13 days14-20 days21 - 30 daysFranchise
AToyota Aygo45*5550454037300
*Included 200 km (0,20 € additional km)Unlimited km
Škoda Octavia
Economy
per day45€*
*Included 200 km (0,20 € additional km)
Спецификација
Мотор
ГоривоБензин
Зафатнина1386 ccm³
КС75 KС
Опрема
Клина уред Обична
РадиоРадио/CD/MP3
Со далечинско
Електрика на прозориСамо напред
ABSДа
ESP Не
Воздушни перничиња2
Перформанси
Забрзување до 100 km/h 15,3 сек.
НеМаксимална брзина 171km/h
НеПотрошувачка6,8
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Број на врати 5
Должина451 cm
Ширина173 cm
Висина143 cm
Mеѓуоскино растојание251 cm
Капацитет на багажник528 литри
со спуштена клупа1328 литри
Резервоар55 литри

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk
Велигден - Патувања